Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: POLKAR przegrywa przetarg, komunikację miejską będzie obsługiwać PKS

Listopad 18, 2015 1:11 PM

Tarnobrzeski magistrat rozstrzygną przetarg na świadczenie usług przewozowych transportu zbiorowego dla potrzeb komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu. Przetarg wygrała firma PKS Tarnobrzeg Sp. z.o.o. za cenę brutto: 3 923 432,44 zł.

Do przetargu obok spółki PKS Tarnobrzeg stanęła firma POLKAR, która świadczyła usługi komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu od 1 czerwca 2013 roku. W przetargu kryterium cena stanowiła 95% , a drugie kryterium dotyczyło wieku taboru i stanowiło 5%. Cena wozokilometra zaproponowana przez firmę POLKAR wyniosła 3,32 zł, zaś firmy PKS – 2,82 zł.

Do końca bieżącego roku komunikację miejską obsługiwać będzie jeszcze firma POLKAR, zaś od 1 stycznia 2016 roku do 31 grudnia 2018 roku stery przejmie spółka PKS Tarnobrzeg.

23 Responses to Tarnobrzeg: POLKAR przegrywa przetarg, komunikację miejską będzie obsługiwać PKS

 1. Zbyszkozbogdańca Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 13:29

  U znowu po mieście będą czołgi jeździły…

 2. wels5 Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 15:02

  A czym ten PKS bedzie jeździł?

 3. obs Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 15:55

  witamy furmanki w mieście :) a tak na poważnie to mam nadzieję że jakieś stare kopciuchy nie będą smrodzić w mieście. Te autka z Polkaru były ok. Pamiętam czasy sprzed Polkaru i wtedy był dramat.

 4. buuuu Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 16:05

  Wlasciwie to po co komunikacja miejska w takim malym miescie.Nie ma w Kolbuszowej,Lezajsku,Przeworsku czy Bilgoraju wiec czemu ma byc w Tarnobrzegu.?Smieszne.

 5. TBG Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 16:42

  BUHAHAHAHA czyżby “król powrócił”. Kto pamięta Pana Barwacza i jego “tabor” łapka do góry. No ale dla mnie wszystko jasne: pis u władzy w Tarnobrzegu to pan Prezes wrócił no i będziemy jeździć znowu starymi rupieciami ze Zwierzynieckiej. Krótko mówiąc, jaki władca taki woźnica

 6. quatros Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 16:58

  W sumie to bardzo dobrze z tego co mi wiadomo będą pieniądze na nowe srodki transportowe oraz pozyskanie w dobrym stanie taboru z innych firm

 7. Otto Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 17:29

  Mam nadziej, że odnowili tabor i zwiększyli dyscyplinę pracy kierowców. Dawniej rzęchy jeździły wiecznie spóźnione :/

  • targ Odpowiedz

   19 listopada 2015 at 07:37

   Przecież kierowcy jeżdzą nonstop ci sami

   • kosmaty Odpowiedz

    19 listopada 2015 at 12:46

    Dokładnie, ci co jeździli w MKS-ie teraz jeżdzą w polkarze a od 2016 r pewnie w PKS-ie, a u nich różnie z kulturą bywa

    • emeryt Odpowiedz

     19 listopada 2015 at 12:47

     do kosmatego myślałem że kudłaty

     • kierowca

      19 listopada 2015 at 12:51

      Oj nie, nie, nie ale psycholom już dziękujemy,niech się nadal leczy i nie zatruwa innym życia

 8. Olek Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 19:01

  Polkar kojarzony z byłym włodarzem, nie wygrywa przetargu. Panie Kiełb, bardziej zawistnej osoby nie widziałem…

  • merk Odpowiedz

   18 listopada 2015 at 21:04

   Cos w tym jest..a tak ogólnie, to czy PKS zapewni taki poziom usług jak POLKAR, no fajnie się korzystało z komunikacji, godziny dostosowane do potrzeb, a PKS strach się bać….ale zobaczymy, cena to nie wszystko….a ile zaoszczędzi miasto na tym wyborze?…..i co z tą kasą…zjedzą oj biedny ten nasz Tarnobrzeg, że tak nie ma szczęścia do gospodarzy …

  • sss Odpowiedz

   19 listopada 2015 at 08:37

   jak gładki trzeba mieć mózg by w takim zwykłym przetargu doszukiwać manipulacji władzy… weź człeku idź i poproś, albo odnajdź sam wymogi jakie firmy dostały by móc uczestniczyć w przetargu, potem to przeanalizuj i przeproś za tak skrajne obelgi które raczyłeś tutaj umieścić…

 9. Tommy Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 19:26

  Olek nie p… PKS okazał się tańszy więc będzie jeździł. Jakby cena PKS była rażąco niska to można przetarg unieważnić ale najwyraźniej nie było podstaw do tego. Co tu mają sympatie polityczne do rzeczy? To był przetarg a nie zamówienie z wolnej ręki i nie można wybrać sobie dowolnie kogo się chce! Wiadomo, że kalkulacja ceny zawsze jest dla uczestników przetargu pewnym ryzykiem (czy konkurent mnie nie przebije)a wątpię żeby Polkar zdradził PKS-owi to jaką cenę poda. Jeden i drugi gracz obstawił tak jak obstawił, a gdy minął termin składania ofert to magistrat zrobił już tylko: “puk puk! Sprawdzam!”. Inną sprawą jest to czy PKS należycie wywiąże się z umowy. Można mieć pewne obawy jeśli się pamięta co się działo gdy komunikację miejską obsługiwał MKS. No cóż – pożyjemy zobaczymy…

 10. TARNOBRZESKI MKM Odpowiedz

  18 listopada 2015 at 21:15

  Jestem osobą śledzącą uważnie przebieg i zmiany komunikacji miejskiej. Pierwsze autobusy PKSu do obsługi komunikacji miejskiej już nadjeżdżają. Spokojnie starych Jelczy już nie zobaczycie, bowiem od momentu gdy przegrali w 2013r wszystkie Jelcze poszły na złom.

  Więcej możecie śledzić na moich stronach. Zapraszam.

 11. Janusz Odpowiedz

  19 listopada 2015 at 10:30

  ja tam się cieszę, bo gorzej byc chyba nie może od polkaru, juz wolę te stare kopciuchy niż te ich śmierdzące, rozklekonane,ciasne i brudne busiki-szroty z Niemiec.
  jeżdżenie 11 to był koszmar za czasów tej firmy,zwłaszcza w lecie, gdy były mega upały a firma podsyłała malutkiego busika do dużej ilości ludzi i jeszcze po drodze zabierał ludzi z przystanków choć nie było już się jak wcisnąć i taka sytuacja była nagminna. Codziennie było to samo a oni nie wysłali większego autobusa bo po co, to nie oni stali ściśnięci jak sardynki w 40stu stopniach. Za to te duże czesto były wysyłane w godzinach gdzie jezdzilo po kilka osób.

  • TARNOBRZESKI MKM Odpowiedz

   19 listopada 2015 at 10:59

   Chyba sobie firmy pomyliłeś. “11″ robi PKS,a nie POLKAR.

   • necik Odpowiedz

    19 listopada 2015 at 12:16

    Jakiej marki będą jeździć teraz autobusy?

 12. By żyło się lepiej. Kolegom Odpowiedz

  19 listopada 2015 at 16:52

  Kancelaria Prezydenta opublikowała raport otwarcia, który prezentuje wyniki audytu stanu finansowego i administracyjnego w kancelarii w chwili przejęcia władzy przez Andrzeja Dudę. Wnioski dla poprzednika są druzgocące.

  - Z raportu wyłania się obraz braku szacunku dla publicznych pieniędzy – komentuje raport Andrzej Dera z kancelarii prezydenta Dudy. Dera dodaje, że do prokuratury zostanie skierowana sprawa prezydenckiej willi w Klarysewie.

  Według współpracowników Dudy willa została kompletnie zdewastowana, tak że zostały w niej tylko puste ściany. Dokonano likwidacji mebli i urządzeń – to znaczy stwierdzono, że się zużyły i należy je wykreślić z dokumentów. Przestały istnieć szafy, stół, taborety, i obraz. Chodzi o ponad 500 przedmiotów o wartosci ponad pół miliona złotych. Nie był to jednostkowy przypadek. W ciągu tego roku w kancelarii Komorowskiego zużyło się 1200 przedmiotów o wartości 1 350 000. Dla porówania przez poprzednie 7 lat, zużyciu uległo 150 przedmiotów szacowanych na 61 tysięcy złotych.

  Poprzedni prezydent wydał ogromne pieniądze na upominki

  W raporcie można znaleźć informacje także o tym, że podczas kadencji Bronisława Komorowskiego wydawano gigantyczne pieniądze m.in. na upominki, a także na nagrody dla pracowników. Co ważne, wydatki wyraźnie przyspieszyły pod koniec urzędowania byłego prezydenta.

  Jakie były to upominki?

  - Od pucharków, spinek do mankietów z bursztynem , przez filiżanki, puzzle, książki aż po biżuterię z bursztynem i alkohole. Kancelaria prezydenta Komorowskiego miała gest – od 10 maja, kiedy odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich do 6 sierpnia wydała blisko 4 tysiące prezentów o wartości 738 tysięcy złotych. Ten gest widoczny był też w stosunku do pracowników – zatrudniano, przyznawano nagrody i awansowano. W ostatnich tygodniach urzędowania Bronisława Komorowskiego podwyżki otrzymało 15 osób, a nagrody 328. W sumie kwota nagród wyniosła blisko 1,5 miliona złotych – relacjonuje Mariusz Gierszewski, który przejrzał raport.

  Bulwersować może też fakt zagubienia obrazów i rządowego telefonu szyfrującego tajne rozmowy.

  W podsumowaniu raportu czytamy, że skutkiem złego wydatkowania pieniędzy jest m.in. obecny brak środków budżetowych na pozyskanie nowych kadr. Autorzy raportu zwracają też uwagę, że Kancelaria Prezydenta zaniedbała sprawę floty samochodowej głowy państwa – wśród 66 pojazdów średni wiek to 9 lat. Średni przebieg to 170 tysięcy kilometrów, a w przypadku samochodów osobowo-dostawczych przebiegi sięgają grubo ponad 300 tysięcy przejechanych kilometrów.

 13. merk Odpowiedz

  19 listopada 2015 at 18:40

  Zadecydowało 50 groszy za wozokilometr – tak równo, no i dobrze …jak cena argumentem to ok, mam nadzieje że te 50 groszy dodatkowo na nowych biletach się nie pojawi, …a tak to ciekaw jestem jakie logo będzie na nowych biletach, chociaż w sumie to nie takie ważne, ważne żeby komunikacja miejska była dla ludzi.

  • TARNOBRZESKI MKM Odpowiedz

   19 listopada 2015 at 19:40

   Trzeba liczyć się z tym, iż po 1 stycznia 2016r pewnie na obecnych biletach nie będziemy mogli już jeździć . Taka mała różnica, ale duże problemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>