Udany rewanż za porażkę na inaugurację sezonu. Puszcza Niepołomice wygrywa z Siarką Tarnobrzeg (fotoreportaż oraz video HD)

W meczu 18 kolejki o mistrzostwo II ligi Siarka Tarnobrzeg uległa na własnym boisku Puszczy Niepołomice 0:1. Zwycięstwo odniesione przez gości oznacza równocześnie triumf trenera Tomasza Tułacza, który po długiej przerwie znów miał okazję rywalizować przy Alei Niepodległości 2.

Piłkarze z Niepołomic, którzy w fatalnym stylu zainaugurowali obecny sezon, przegrywając u siebie aż 0:3 z Siarką, koniecznie chcieli się zrehabilitować w Tarnobrzegu. To jednak gospodarze już w 7 minucie meczu mogli objąć prowadzenie. Zabrakło niewiele, bo piłka po potężnym uderzeniu zza pola karnego w wykonaniu Macieja Domańskiego odbiła się od poprzeczki bramki Andrzeja Sobieszczyka.

Minutę później odgryźć próbują się goście. Dawid Abramowicz ostro centruje z rzutu wolnego, jednak nikt z jego kolegów nie zdołał zamknąć akcji. W 15 minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Sucheckiego precyzji przy uderzeniu piłki głową zabrakło Szymonowi Martusiowi. W 21 minucie gospodarze mieli jeszcze lepszą okazję. Niestety jeden zwód za dużo, który wykonał Domański, kończy się odważną interwencją bramkarza Puszczy, która zapobiegła stracie gola. W tej sytuacji brakło wykończenia, bo zamiast podjętej próby wjechania z piłką do bramki Sobieszczyka, Maciej mógł po prostu wcześniej uderzać lub zagrać do nieobstawionego Jakuba Więcka.

W 40 minucie wpada w końcu bramka w tym meczu. Niestety, nie dla posiadających sporą inicjatywę w grze gospodarzy. Dośrodkowanie w pole karne Siarki kończy się dość niefortunną interwencją Przemysława Janowskiego i już po chwili formalności z kilku metrów dopełnia Dominik Maluga. To był pierwszy, tak poważny błąd popełniony przez młodego tarnobrzeskiego bramkarza, który bardzo pewnie spisywał się w dotychczasowych występach. W 43 minucie Mateusz Broź trafia z rzutu rożnego w boczną siatkę bramki gospodarzy i w zasadzie na tym kończą się emocje w pierwszej części gry.

II POŁOWA

Po przerwie dość odważnie zaatakowała Puszcza. W 57 minusie Broź zbyt mocno wrzuca piłkę przed bramkę gospodarzy i nikt z jego zespołu nie miał szans na sfinalizowanie tej próby. Dwie minuty później po podaniu od Brozia nieczysto uderzał w dogodnej sytuacji Abramowicz. Gdyby lepiej trafił, najpewniej było by już po meczu. W 68 minucie kolejnej dobrej okazji nie wykorzystał z kolei były gracz Siarki Adrian Gębalski. Napastnik ten, po szybkiej kontrze swojego aktualnego zespołu i łatwym zgubieniu Bartosza Walęcika w zasadzie podał futbolówkę prosto w ręce Janowskiego.

W 74 minucie Kamil Łączek zagrał nieobstawionemu Michałowi Mikołajczykowi, który momentalnie oddał groźny strzał. Zaskoczyć nie dał się jednak golkiper Siarki i sparował piłkę na róg. W 77 minucie obok bramki gości z rzutu wolnego z około 25 metrów uderzał Konrad Stępień. Dwie minuty później, po dośrodkowaniu Brozia w poprzeczkę bramki gospodarzy trafia Łączek. W 82 minucie Janowski wybija na róg groźny strzał w wykonaniu bardzo aktywnego Brozia. Minutę później tarnobrzeski golkiper jest z kolei górą w sytuacji sam na sam z Malugą. Tym razem ze wsparciem Stępnia, który tuż sprzed linii bramkowej wybija piłkę po dobitce napastnika gości.

W 87 minucie szczęścia zabrakło Dorianowi Buczkowi, który w dobrym stylu próbował z dystansu pokonać Sobieszczyka. W doliczonym czasie gry, rzutem na taśmę chciał uratować punkt dla swojej drużyny Marcin Stefanik. Jego dynamiczny, kontaktowy rajd w polu karnym Puszczy zakończył się upadkiem. Niestety sędzia nie wskazał na jedenasty metr boiska. Protesty kibiców domagających się podyktowania rzutu karnego spełzły więc na niczym i wkrótce arbiter zagwizdał po raz ostatni. W ten sposób dobiegły końca tegoroczne, drugoligowe zmagania na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu.

relacja: Sylwester Szczepocki

SIARKA TARNOBRZEG – PUSZCZA NIEPOŁOMICE 0:1 (0:1)

0:1 – Maluga 40′

Siarka: 1. Przemysław Janowski – 10. Konrad Stępień, 26. Bartosz Waleńcik, 6. Krzysztof Suchecki (72, 5. Mariusz Korzępa), 25. Kamil Kościelny – 11. Daniel Koczon (85, 18. Fabian Woźniak), 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 7. Maciej Domański, 20. Jakub Więcek (65, 2. Tomasz Przewoźnik) – 16. Szymon Martuś (70, 24. Dorian Buczek)
Puszcza: 22. Andrzej Sobieszczyk – 4. Łukasz Furtak, 18. Damian Lepiarz, 19. Dawid Abramowicz, 28. Michał Mikołajczyk – 16. Dominik Maluga (90, 15. Norbert Czaja), 7. Marcel Kotwica, 11. Dawid Sojda (85, 2. Konrad Wieczorek), 6. Roman Stepankow (68, 8. Longinus Uwakwe), 21. Mateusz Broź – 9. Adrian Gębalski (68, 14. Kamil Łączek)

żółte kartki: Suchecki – Furtak, Stepankow
czerwona kartka: Tomasz Przewoźnik (81. minuta, Siarka, za brutalny faul)

źródło: 90minut.pl

BRAMKA:

SKRÓT:

KONFERENCJA PRASOWA:

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 18. KOLEJKI II LIGI: Znicz Pruszków – Radomiak Radom 4:2, ROW 1964 Rybnik – Olimpia Zambrów 1:1, Wisła Puławy – GKS Tychy 3:0, Stal Mielec – Polonia Bytom 4:3, Nadwiślan Góra – Stal Stalowa Wola 2:2, Okocimski KS Brzesko – Raków Częstochowa 3:1, Kotwica Kołobrzeg – Błękitni Stargard Szczeciński 2:1, Legionovia Legionowo – Gryf Wejherowo 1:1

AKTUALNA KLASYFIKACJA II LIGI ZA 90MINUT.PL

26 komentarzy
lolo

Panie trenerze Gonsior jak dla mojej skromnej osoby to PAN jak dla mnie oczywiście powinien do stan Honorowego mieszkańca Tarnobrzega pozdrawiam i życzę jeszcze większych sukcesów. Ps Siarka nigdy nie zginie.

buuuu

Dobry żart :):):) hihihihi

szkoda

Fajnie zobaczyć dwóch trenerów którym można zawdzięczyć dobro naszego klubu tylko jak to się potoczy bo jeden był bliski awansowi do 1 ligi a drugi walczy aby klub istniał. Szkoda tej straconej bramki przez głupotę tracimy punkt i bramkarz zalicza asystę czyli jak by sobie samobója strzelił.

Rycho

Człowieku coś ty jadł ? Zrozum że trener nie walczy o to aby klub istniał. Od tego są inni mądrusie. Rozdano podobno 4000 darmowych biletów w szkołach (tak się tym chwalono gdzie się tylko dało), zmniejszono cenę wejściówki do 5 pln i zobaczcie zdjęcia z tego i kilku innych meczy w TBG. Frekwencja praktycznie nie wzrosła. Nie ma kibiców w mieście sportu, albo mają od dłuższego czasu to wiadomo w jakim poważaniu. Szacun dla chłopaków z młyna za doping u siebie i na wyjazdach, a Ci nieudacznicy którzy dalej zarządzają tym tonącym statkiem powinni się wreszcie ogarnąć i podjąć stosowne decyzje. Tylko czy ich na to stać oraz czy to potrafią zrobić ?

Janusz

wielu tu pisało, że po co kasa dla Siarki skoro przychodzi 300 osób i nikogo piłka nie interesuje a tu proszę,wystarczyło zrobić promocję i dzisiaj były tłumy przy kasach, szkoda że tak późno.
Najważniejsze, że jest potencjał, ludzie nie olali Siarki tylko bilety są dla nich za drogie.

buuuu

Kolejny żart.Hahahhahahahha Ale macie poczucie humoru.

hmm
Reply to  buuuu

Tzn.?

Rycho

Januszek – idź do okulisty bo jak dalej pójdzie to kieliszka na stole nie zauważysz. Jakie tłumy ? Jedna kasa czynna od strony szpitala to i tłumy bo niemota jakaś tam sprzedaje bilety. Popatrz na zdjęcia 121,122,123,125,127,128,129 i oceń sam jaka była frekwencja (3770 – pojemność stadionu minus 1100 trybuna otwarta to wychodzi 2670) . Nawet polowy nie było. A wiesz czego kolejki były ? Bo sporo ludzi przyszło w ostatniej chwili zapewne kończąc wcześniej pracę w sobotę. Bo meczu nie można zrobić w niedzielę dlatego tylko że ktoś nie myśli jak kasę zarobić i jak ściągnąć kibica na stadion.

Zbycho
Reply to  Rycho

A ty następnym razem przyjdź na mecz i dopiero komentuj. Zdjęcia 121-129 są zrobione po końcowym gwizdku, nie każdy(szczególnie rodzice z małymi dziećmi) dostosował się do apelu spikera by na niej pozostać w ten ziąb, od strony hali wyobraź sobie też są kasy i jeszcze w trakcie gdy odgwizdano początek meczu, stały tam niemałe kolejki(mój ojciec, totalny laik futbolowy, który był akurat w okolicy a stadion ostatnio widział gdy był tam jeszcze bazar, sam się dziwił o co chodzi:D)Nie siej fermentu, idź następnym razem na mecz i dopierto komentuj.

Janusz

było się lepiej przejść na mecz Rysiu, zamiast wypisywać głupstwa bo zobaczyłeś zdjęcia z momentu gdy ludzie opuszczają trybuny.
Zobaczyłem tłum od strony szpitala to poszedłem pod basen i tam to samo, gdy zaczynał się mecz kolejka do kas sięgała aż pod małą halę.

obs

bYŁO CIUT WIĘCEJ WIDZÓW NIŻ ZWYKLE. DUŻO PRACY JEST DO WYKONANIA W KWESTII MARKETINGU A DZIŚ JAK WIADOMO TO PODSTAWA. ZOBACZCIE JAK TO SIĘ ROBI W TEATRZE, DALI JAKIEŚ AKTORKI PORNO, KTOŚ TAM PROTESTUJE, MEDIA OGÓLNOPOLSKI ROBIĄ MATERIAŁY A BILETY NA SPEKTAKL WYKUPIONE DO KOŃCA ROKU 🙂

marcel

Powinni wzorem Kozienic zlikwidować piłkę w Tarnobrzegu na parę lat. Bo zainteresowania nie ma żadnego tak się już to ciągnie od ekstraklasy. Stadion zapełniał się prawie w całości jak przyjechała Legia czy Wisła,lub Lech – a tak to było na meczach parę setek i tyle. Nie mówiąc o innych ligach. Ale nie ma się co dziwić jak 1/3 miasta to mieszkają parasole a druga 1/3 to tubylcy z okolicznych wiosek. I jedni i drudzy w weekendy walą po wałówę więc zostaje garstka najwierniejszych i urodzonych w tym mieście ludzi. Wystarczy tylko rano przed 7-mą jechać przez miasto to dominuje RTA i TSA. Wiem , że wielu oddanych mieszka z dala od miasta ale to jest garstka.

werbyumtumit
Reply to  marcel

ciesz się człowieku tym ze niegdyś w okolicy była ta śmierdząca skała jakkim się nazywa siarka, i po przez ten surowiec „metropolia” tarnobrzeg była zrobiona pseudo województwem i ten klub miał swoje 5 minut w 1 lidze!!!
to wszystko na ten temat panie koleg.
poczytaj trochę historii i zapytaj rodziców, w latach 70-80 tych w tarnobrzegu był tylko plac bartosza głowackiego A WSZĘDZIE DOOKOŁA ROSŁY BUUUURAKI!!!
i bez napinki i obrazy ale tak było!
WIĘC CO NIEKTÓRZY TARNOBRZEZANIE NIECH SKOŃCZĄ Z TYM JAKI TO TBG JEST WIELKI!!! HEHEHEHE
BO TO DZIURA I WIOCHA JAKICH MAŁO!!!
NAWET BYM POWIEDZIAŁ ZE ZABITA DECHAMI
ps.
nawet jednej gównianej galerii nie ma, w stalowej jest parę w sandomierzu nie długo będzie dwie ( ta nowo budowana będzie 3 pod względem wielkości w świętokrzyskim ) a w tarnobrzegu jest jedno wielkie góóóowno!!!
poza zaaajebistym bezrobociem oczywiście

Zbycho
Reply to  werbyumtumit

Skund zyś?

bezsciemy

Przestancie juz naiwnie marzyc o pilce w wydaniu II ligowym nie mowiac juz o wyzszej klasie i przy tym pelnym stadionie.Tarnobrzeg to (czas juz sobie to uswiadomic )miasteczko niewiele wieksze od Lezajska ,Bilgoraja czy Kolbuszowej Tam nikt nie mowi o II lidze a juz nawet do glowy im nie przyjdzie wyzsza klasa.To zabawa lokalna i tak powinno byc .Zdrowo,tanio i przyjemnie.Przyjsc na mecz i byc dumnym ze wygralo sie z Nowa Deba czy Rudnikiem.Pobudka marzyciele o LM i wielkomiejskich zachciankach.Tarnobrzeg to malutkie miasteczko .Ciche i na uboczu.I niech tak pozostanie.Niech inni w okolicy wykorzystuja swoj czas.Mielec ,Stalowa Wola,Przemysl.Tarnobrzeg niech cieszy sie ze jest tak jak jest bo za kilka lat bedzie to 20 tysieczne miasteczko bezrobotnych i emerytow.A moze juz tak jest ale wciaz zyjemy zludzeniami.

tbg
Reply to  bezsciemy

idź sie wypałuj – siedzisz przed komputerem i wklejasz ten sam jad na różnych forach, pieprzysz jak mały Jasio po dużym piwie…

999

Szkoda piłki nożnej. Człowieku nie przyrównuj miast mniejszych o połowę od Tarnobrzega. Stadion wybudowany na ekstraklasę! Pomyśl zanim napiszesz takie bzdury! W kampanii Grzesiek obiecał,zrobił inaczej i za to rachunek sumienia,wystawimy w referendum! Grzesiek! pakuj manatki,jesteś najgorszym prezydentem w historii miasta!

Tommy
Reply to  999

Ty chyba jeszcze nie widziałeś jak wygląda stadion wybudowany na ekstraklasę. No to sobie popatrz:
A teraz zejdź z obłoków na ziemię człowieku… Jedna trybuna na 2700 ludzi i robisz wielkie halo 😀 II liga to szczyt możliwości dla takiego stadionu. No a ta druga trybuna w sam raz na klasę B 😀 I proszę mi tu nie pieprzyć o tłumach na meczach Siarki. Tłumy to są na Łazienkowskiej jak przyjeżdża Wisła Kraków, a na Al. Niepodległości przychodzi sobie ludzi gromadka 😛

Tommy
Reply to  Tommy

Aha, i jeszcze jedno: na Arenie Lublin na 15,5 tys widzów grają sobie III ligowe kluby. To na 3,7 tysiączniku spokojnie może grać III albo i niższa liga.

franek

bezsciemy zapiz sie bałwanie do sekty oburzonych albo do kółka różańcowego ,tam takich popaprańców potrzebują, zwal se konia przed kompem, a jutro na msze

bezsciemy

Brawo !!!!!!!!!!!!

praca sedziego i wyjanienia pozostałym

Najpierw zacznę od wyprostowania że zrobili cenę biletu za 5 zł to nie każdy wyda je na bilet piłki nożny bo inni wolą za to sobie kupić piwo. To jest dobry pomysł aby obniżyć cenę biletów czy tylko trochę nie za późno. Co do wypowiedzi kolegi zobacz ile razy trener Gąsior stawia się za klubem bo już to przeżył ze Stalą Mielec. I sam pamięta ile czasu zeszło aby Siarka była w tabeli II ligi. A co do pracy sędziego to popełnił dwa błędy może i więcej ale te dwa były widoczne czyli czerwona kartka to nie był faul na ten kolor a drugi to że nie dostała podyktowana 11. Bo pierwszy etap było ciągniecie za koszulkę a potem wślizg na piłkę z opóźnieniem. Sędzia pomógł gościom w zdobyciu 3 punktów bo bramkarz podał pomocną dłoń i co obrońca wybił z pola karnego piłkę. Tak goście nie istnieli na boisku bo się więcej bronili szkoda ze zamiast poprzeczki nie wpadła bramka to by jeszcze była większa dominacja Siarki.

sympatyk

Sama bramka padła z wykorzystaniem pozycji spalonej.

Adik

Puszcza oprócz kilku średnich miała dwie sytuacje, które nie wiadomo dlaczego nie zamieniła na bramki. Gębalski zamiast strzelać z kilku metrórw podał piłkę bramkarzowi, miał czas i miejsce, mógł z piłką zrobić co chciał. Z drugiego ujęcia kamery widać że karny się należał. Nie pierwszy raz sędziowie wypaczają wynik meczu. Remis nikogo by nie skrzywdził ale takie są uroki sportu.

kibic z UK
Danielek

Bilety na mecz sobotni po 5zł wieśniaki z pobliskich zabitych wiosek przyjechali do TBG popatrzeć jak się w piłkę gra i jak stadion wygląda wcześniej to szkoda bylo pieniedzy na inne mecze bo bilet kosztował 12lub 14 zł skąpe ż***i szkoda pieniędzy dać chcieliby wszystko dostać