Tenisistki SPAR Zamku wciąż niepokonane. Wygrana podopiecznych trenera Nęcka z drużyną z Wrocławia (fotoreportaż oraz video HD)

Wzorem lat ubiegłych tenisistki SPAR Zamku Tarnobrzeg nie dają żadnych szans ligowym rywalkom, i na półmetku rozgrywek rundy zasadniczej jako jedyne w stawce legitymują się kompletem zwycięstw. W meczu 8. kolejki podopieczne trenera Nęcka pokonały we własnej hali KU AZS UE Wrocław 3:1.

Na początku szybką lekcję gry defensywnej odebrała Li Lu, młodziutka Chinka w barwach wrocławskiej ekipy, która przed dwoma dniami nieoczekiwanie pokonała indywidualną mistrzynię Polski Katarzynę Grzybowską. Jednak na lekcji z grania przeciw obronie najwyraźniej wagarowała, a Li Qian nie miała zamiaru przedłużać jej tortur i po 15 minutach Tarnobrzeg prowadził 1:0.

Roli faworytki sprostała także Natalia Partyka, która w meczu z Natalią Bajor tylko w pierwszej odsłonie miała kłopoty. W kolejnych setach tarnobrzeżanka poczynała sobie coraz śmielej i nie wytrąciły jej z równowagi nawet ryzykowne zagrania rywalki.

Z emocjami nie poradziła sobie jedynie Mitsuki Yoshida. Japonka bardzo ładnie odrobiła straty w pierwszym secie, gdy przy wyniki 4:7 zniwelowała przewagę Sandry Wabik i odsłonę zapisała na swoim koncie. Blisko powtórzenia sytuacji była w kolejnej odsłonie, ale rywalka utrzymała nerwy na wodzy. Niestety następne dwa sety to walka Yoshidy samej z sobą i na jej nieszczęście – przegrana.

Decydujący punkt zdobyła Li Qian pokonując Natalię Bajor 3:0. – Na trzeciej pozycji daję szansę różnym zawodniczkom, które może przegrywają swoje spotkania, ale robią dobrą robotę treningową. Odbijaniem o ścianę ani Li Qian ani Natalia Partyka nie przygotowałaby się dobrze do meczów, więc aby punktowały te najlepsze, to muszą mieć dobry sparing – wyjaśnia trener Zbigniew Nęcek słabszą postawę Yoshidy i Pan w ostatnich meczach.

W najbliższym czasie tarnobrzeskie tenisistki czekają dwa ostatnie mecze grupowe w Lidze Mistrzyń. W piątek podopieczne trenera Nęcka zmierzą się na wyjeździe z francuskim Lille Metropole. W pierwszym spotkaniu tarnobrzeżanki przegrały z Lille 1:3. Tydzień później tenisistki Zamku podejmą we własnej hali austriacki Linz, z którym tarnobrzeżanki wygrały 3:2. Intensywny sezon zawodniczki Zamku zakończą ligowym pojedynkiem z drużyną z Sochaczewa, będącym ostatnim meczem w 1 rundzie rozgrywek ekstraklasy.

KTS SPAR ZAMEK TARNOBRZEG – KU AZS EU WROCŁAW 3:1

Li Qian – Li Lu 3:0 (11:5, 11:3, 11:4),
Natalia Partyka – Natalia Bajor 3:1 (6:11, 11:8, 11:7, 11:6),
Mitsuki Yoshida – Sandra Wabik 1:3 (10:12, 10:12, 5:12, 6:12),
Li Qian – Natalia Bajor 3:0 (11:9, 11:5, 11:3)

źródło: KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg