Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Prezydent Kiełb: W przyszłorocznym budżecie zadeklarowałem 500 tysięcy dotacji dla Siarki (video)

Listopad 25, 2015 2:35 PM

500 tysięcy – to kwota dotacji dla Siarki Tarnobrzeg S.A., która będzie ujęta w przyszłorocznym budżecie Tarnobrzega. – Kwota ta nie podlega negocjacji – mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent.

Na piłkarskie szkolenie dzieci i młodzieży Siarka dostanie 150 tysięcy złotych. I choć jest to kwota większa od przyznanej w roku bieżącym, to do tej pory, szkoleniem dzieci i młodzieży obok Siarki zajmował się również MOSiR, który na ten cel otrzymywał około 150 tysięcy złotych. W sumie na szkolenie przeznaczano około 280 tysięcy złotych. – MOSiR nie będzie sponsorował klubu sportowego – tłumaczył prezydent Kiełb.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

31 Responses to Prezydent Kiełb: W przyszłorocznym budżecie zadeklarowałem 500 tysięcy dotacji dla Siarki (video)

  1. zdumiony Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:00

    Oglądnąłem wypowiedź prezydenta i jestem zdumiony. Miasto wyda na młodzież dużo mniej pieniędzy a prezydent mówi, że na młodzieży nie będzie oszczędzać. Czyli że jak?

    • sss Odpowiedz

      25 listopada 2015 at 21:08

      To może jeszcze posłuchaj, to wyciągniesz inne wnioski… : P Chyba, że problemy ze słuchem?

  2. BrawoPaniePrezydencie Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:04

    Brawo panie prezydencie.Tylko sie prosze nie poddawac tym gamoniom.

  3. nie wierzę Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:06

    500 000 zł ??? to III ligowe kluby dostają podobne dotacje z miasta… Ten człowiek robi wszystko aby zniszczyć KS Siarka S.A. Niestety :(

  4. idzpanwchuj Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:11

    podwyzki tu ,podwyzki tam, a zwolnien wiecej i wiecej!

    • Helena Odpowiedz

      26 listopada 2015 at 10:50

      Może mu zapłacono za zniszczenie Siarki bufon nadety

  5. mieszkaniec Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:17

    Mało tego, że mści się na klubie gdyż to było “oczko” Mastalerza to musi sobie odbić za policzek, który dostał od oświaty a dokładnie od Przedszkola nr. 6. Przyszedł do przedszkola i oznajmił o zamiarze jego likwidacji a wyszedł z podwiniętym ogonem i wszystko odwołał. A mieszkańcy niech nadal płacą za przerost zatrudnienia w oświacie. Te zaoszczędzone 300tys zł na klubie nie pokryją nawet jednego nadetatu nauczycielskiego. Szkoda że mamy takich cienkich kibiców, że oni nie potrafią się postawić, zaprotestować. Szkoda że mamy mściwego prezydenta, który wszystko niszczy po poprzedniku.

  6. ??? Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:24

    odciąży budżet MOSiRu ze szkolenia młodzieży po to aby dać podwyżki pracownikom MOSIRu a klub z połowę mniejszymi pieniążkami z miasta ma utrzymać szkolenie młodzieży na takim samym poziomie. Brawo za logikę. Zastanawiam się jak bardzo trzeba nienawidzić Siarki i wszystkiego co z klubem związane aby takie rzeczy robić??? 400 dzieciaków…

  7. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:49

    Co by tu kto nie napisał to polityka urzędującego prezydenta i jego doradców skierowana jest przeciwko klubowi KS Siarka. I chyba nikt lub nic już tego nie zmieni.

  8. BrawoPaniePrezydencie Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:56

    Co by tu kto nie napisał to polityka urzędującego prezydenta i jego doradców jest sprawiedliwa,praworzadna i trafna.I oby nikt lub nic tego nie zmienia.

    • tbg Odpowiedz

      25 listopada 2015 at 20:36

      spiepszaj dziadu…

  9. franek Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 15:59

    DO Redakcji proszę nie pokazujcie już zdjęć tego pana , wstawcie lepiej jakiś wazon z kwiatkami lub krajobraz, na tego gościa patrzyć się nie da

  10. ojtam Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 16:17

    A ja prosze wiecej fotek z panem prezydentem Kielbem.Uwielbiam na niego patrzec.Jest przystojnym ,madrym mezczyzna.Dobrze ze jest naszym prezydentem.Ze pilnuje sprawiedliwosci i finansów w Tarnobrzegu.Brawo panie prezydencie kochany.

    • ks Odpowiedz

      25 listopada 2015 at 20:37

      to zrób mu lachę

    • Siarka nigdy nie zginie Odpowiedz

      26 listopada 2015 at 16:48

      Dupowłaz :-)

  11. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 16:30

    Grzegorz Kiełb ! Wyzwoliciel od niedoli mastalerzowskiej !

  12. Roman Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 18:49

    Skąd w prezydencie tyle nienawiści i jadu. Porównanie do Rzeszowa jest debilne. Mieliśmy sport w mieście na przyzwoitym poziomie to przyszedł prezydent Kiełb i w jeden rok zniszczy lata pracy. Podejrzewam że w 2016 lub 2017 zostanie tylko tenis stołowy i siatkarze w IV lidze

  13. kibic celuloidowej piłeczki Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 20:19

    Kosz ma sponsora,pingpong ma sponsora,siatka ma sponsora to i niech piłkarze znajdą sobie sponsora.Proste jak nawierzchnia wisłostrady!

    • strzelba Odpowiedz

      25 listopada 2015 at 22:09

      Prezydent miał sponsora za 300.000zł dla Siarki, dostał czego żądał a sponsora nie dał. Byli również inni sponsorzy ale nie dogadali się z Kiełbem. Każdy coś chce w zamian a w Tarnobrzegu obecny włodarz narobił takiego fermentu, że potencjalni sponsorzy omijają nasz klub z daleka.

      • sss Odpowiedz

        27 listopada 2015 at 13:20

        Sponsora nie można ‘dać’ klubowi… Jak można pisać tak niedorzeczne rzeczy… Weź włącz mózg, albo otwórz okno, czy czekolady zjedz – nakarmisz mózg, to może odżyje, albo zacznie normalnie pracować…

  14. referendum Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 22:12

    Co z tym referendum? Kiedy i gdzie można się podpisać za odwołaniem prezydenta?

  15. Azazello Odpowiedz

    25 listopada 2015 at 23:03

    Referendum… zemsta na klubie za Mastalerza… nienawiść i jad… niedobry prezydent (bo pieniędzy nie dał tyle ile by się niektórym marzyło), itp itd… A może po prostu: Tarnobrzeg ma prawie 50 tysięcy mieszkańców. Na mecze piłki nożnej chodzi kilkuset kibiców. Zapewne ważniejsze dla tej przygniatającej większości Tarnobrzeżan, którzy na mecze nie chodzą są sprawy (art. 7 ustawy o samorządzie gminnym):
    1)ładu przestrzennego, gospodarki nieruchomościami, ochrony środowiska i przyrody oraz gospodarki wodnej;
    2)gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego;
    3)wodociągów i zaopatrzenia w wodę, kanalizacji, usuwania i oczyszczania ścieków komunalnych, utrzymania czystości i porządku oraz urządzeń sanitarnych, wysypisk i unieszkodliwiania odpadów komunalnych, zaopatrzenia w energię elektryczną i cieplną oraz gaz;
    3a)działalności w zakresie telekomunikacji;
    4)lokalnego transportu zbiorowego;
    5)ochrony zdrowia;
    6)pomocy społecznej, w tym ośrodków i zakładów opiekuńczych;
    6a)wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
    7)gminnego budownictwa mieszkaniowego;
    8)edukacji publicznej;
    9)kultury, w tym bibliotek gminnych i innych instytucji kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;
    10)kultury fizycznej i turystyki, w tym terenów rekreacyjnych i urządzeń sportowych;
    11)targowisk i hal targowych;
    12)zieleni gminnej i zadrzewień;
    13)cmentarzy gminnych;
    14)porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli oraz ochrony przeciwpożarowej i przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania gminnego magazynu przeciwpowodziowego;
    15)utrzymania gminnych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;
    16)polityki prorodzinnej, w tym zapewnienia kobietom w ciąży opieki socjalnej, medycznej i prawnej;
    17)wspierania i upowszechniania idei samorządowej, w tym tworzenia warunków do działania i rozwoju jednostek pomocniczych i wdrażania programów pobudzania aktywności obywatelskiej;
    18)promocji gminy;
    19)współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.);
    20)współpracy ze społecznościami lokalnymi i regionalnymi innych państw.
    Jak widać jest tego trochę a przecież dochodzą jeszcze zadania powiatu (Tarnobrzeg jest gminą miejską na prawach powiatu)- tj. zadania publiczne o charakterze ponadgminnym w zakresie (art. 4 ustawy o samorządzie powiatowym):
    1)edukacji publicznej;
    2)promocji i ochrony zdrowia;
    3)pomocy społecznej;
    3a)wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej;
    4)polityki prorodzinnej;
    5)wspierania osób niepełnosprawnych;
    6)transportu zbiorowego i dróg publicznych;
    7)kultury oraz ochrony zabytków i opieki nad zabytkami;
    8)kultury fizycznej i turystyki;
    9)geodezji, kartografii i katastru;
    10)gospodarki nieruchomościami;
    11)administracji architektoniczno-budowlanej;
    12)gospodarki wodnej;
    13)ochrony środowiska i przyrody;
    14)rolnictwa, leśnictwa i rybactwa śródlądowego;
    15)porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli;
    16)ochrony przeciwpowodziowej, w tym wyposażenia i utrzymania powiatowego magazynu przeciwpowodziowego, przeciwpożarowej i zapobiegania innym nadzwyczajnym zagrożeniom życia i zdrowia ludzi oraz środowiska;
    17)przeciwdziałania bezrobociu oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy;
    18)ochrony praw konsumenta;
    19)utrzymania powiatowych obiektów i urządzeń użyteczności publicznej oraz obiektów administracyjnych;
    20)obronności;
    21)promocji powiatu;
    22)współpracy i działalności na rzecz organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2014 r. poz. 1118, z późn. zm.);
    23)działalności w zakresie telekomunikacji.
    Chyba wyraźnie widać, że prezydent ma coś więcej na głowie niż tylko Waszą Siarkę co lata za piłką po murawie miejskiego (udostępnianego jej za darmo) stadionu? Może dotrze do co poniektórych, że w Tarnobrzegu naprawdę jest na co wydawać pieniądze podatników? Podkreślę: pieniędzy, których w budżecie miasta i tak ciągle jest za mało żeby zabezpieczyć wszystkie potrzeby.
    Uważam, że 500 tysięcy złotych z 200 milionowego budżetu miasta (przy czym połowa budżetu idzie na edukację), które to 500 tysięcy Siarka ma dostać w przyszłym roku, to jak na jeden tylko klub sportowy i jedną dyscyplinę, to jest i tak cholernie dużo. Jak komu jednak za mało to niech dołoży coś ze swojej kieszeni. Akcje spółki Siarka można kupić albo cegiełki… albo wręcz przelać darowiznę wprost na konto. Jest wiele możliwości aby wesprzeć Waszą ukochaną drużynę. Jakby mi na Siarce zależało to bym pewnie tak właśnie zrobił, a nie jęczał na forum, że prezydent zły.

    • KASANDRA Odpowiedz

      2 grudnia 2015 at 09:17

      Aleś się spisał urzędniku miejski. Daremne żale próżny trud.Na wiosnę referendum.Dość tych nieudolnych rządów

      • sss Odpowiedz

        2 grudnia 2015 at 10:49

        Weź się nie udzielaj i nie trolluj …
        Próżny twój trud i tak nie będzie referendum, a już na pewno nie odwołamy obecnego Prezydenta.

  16. 999 Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 08:48

    Ma na głowie,jak się najeść przez 4 lata! REFERENDUM MUROWANE!!!!!

  17. kolegaPilkarz Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 08:50

    Apel do piłkarzy Siarki Tarnobrzeg ze strony piłkarza .Dajcie sobie juz spokój z tym graniem dla tego klubu.Wiem ze macie propozycje z innych wiarygodnych klubów wiec z nich korzystajcie.Ale wczesniej złóżcie pozew do sadu o zaległe wynagrodzenie i o zapłacenie składek ZUS bo na emeryturze będziecie po śmietnikach jedzenia szukac.Taka prawda .Z życzliwości wam to radze.Puki jest jeszcze czas .Ja jestem za B klasa.

  18. Jerzy Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 23:34

    Nie będzie żadnego referendum bo nie ma podstaw do odwołania prezydenta to po pierwsze,po drugie podpisze sie może kilkaset osób bo tyle jest niezadowolonych.Najlepszy prezydent Tarnobrzega po 1990 r.

  19. 999 Odpowiedz

    27 listopada 2015 at 09:34

    REFERENDUM!!!!!!!!!!PODSTAWY SĄ!!!!!!

    • sss Odpowiedz

      27 listopada 2015 at 13:21

      Chyba jak sobie w paint’cie narysujesz, to znajdziesz podstawy…. Ludzie myślcie!

  20. Lutek Odpowiedz

    2 grudnia 2015 at 17:54

    o 500 za dużo!

  21. G.K Odpowiedz

    6 grudnia 2015 at 08:54

    Milion ma dac i niech spada na drzewo!