Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

XIX zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video)

Listopad 26, 2015 12:52 PM

Zapraszamy do obejrzenia relacji z XIX sesji Rady Miasta Tarnobrzega. Obrady odbyły się w czwartek 26. listopada br.

Porządek obrad :

1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Informacja Przewodniczącego Rady Miasta o działaniach podejmowanych między sesjami.
5. Sprawozdanie Prezydenta Miasta z prac pomiędzy sesjami.
6. Analiza sytuacji ochrony przeciwpowodziowej i przeciwpożarowej – wyposażenie i funkcjonowanie Ochotniczych Straży Pożarnych w mieście.

7. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawie:

1) sprzedaży w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Strzeleckiej,

2) nabycia nieruchomości gruntowej położonej w Tarnobrzegu przy ul. Sienkiewicza,

3) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonej w Tarnobrzegu przy ul. Sienkiewicza, obręb Mokrzyszów,

4) wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w drodze przetargu nieruchomości zabudowanej zespołem budynków Hotelu „Nadwiślańskiego”, położonej w Tarnobrzegu, ul. Przy Zalewie,

5) sprzedaży w drodze przetargu nieruchomości położonych w Tarnobrzegu przy Al. Warszawskiej, obręb Zakrzów,

6) uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2016 r.,

7) ustalenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych działających na terenie miasta Tarnobrzega,

8.) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji na podatek od nieruchomości,

9) zmieniająca uchwałę w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,

10) opłaty targowej na terenie miasta Tarnobrzega.

11) zwolnienia z podatku od środków transportowych stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną,

12) zmian w budżecie na 2015 rok.

8. Sprawy bieżące.
9. Odpowiedzi na wnioski i zapytania z poprzedniej sesji.
10. Interpelacje i zapytania radnych.
11. Wnioski i oświadczenia radnych.
12. Zamknięcie sesji.

foto&video: Piotr Morawski

13 Responses to XIX zwyczajna sesja Rady Miasta Tarnobrzega (fotoreportaż oraz video)

  1. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 22:02

    Grzegorz Kiełb ! Grzegorz Kiełb ! Prezydentem ! Wszystko co robi, robi dla dobra mieszkańców !

  2. Głosowałem na B. Szydło ! Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 22:12

    Rząd Beaty Szydło nie wycofuje się z obietnicy 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, niezależnie od dochodów rodziców – zapewniali w środę rzecznik rządu Elżbieta Witek oraz szef Komitetu Stałego RM Henryk Kowalczyk.

    • oszukany Odpowiedz

      26 listopada 2015 at 22:39

      PiS oszukał wielu Polaków. Przed wyborami PiS jasno mówił o 500zł na każde dziecko by dziś w pokrętny sposób z tego się wycofać. Nie próbuj kłamstwa i oszustwa wyborczego zamieniać w triumf PiSu. Zdejmij klapki z oczu chyba że PiS dobrze płaci za te durne wpisy na forach.

    • HEHEH Odpowiedz

      27 listopada 2015 at 09:40

      Pewnie też głosowałeś na Pana Kiełba!!! Powiem krótko. Dumy z tego powodu dla Polski to Ty nie przynosisz. Jak napisał “oszukany” już zaczynają się wycofywać ze swoich obietnic. A tacy jak Ty szybko się przekonają co to znaczy piS

  3. gość Odpowiedz

    26 listopada 2015 at 22:47

    A kto dzisiaj Grzecha trzymał za kolanko? Gdzie nad-naczelnik Kociuba?

  4. mieszkaniec Odpowiedz

    27 listopada 2015 at 00:18

    Napracowali się radni jak nigdy.

  5. X Odpowiedz

    27 listopada 2015 at 10:38

    Sesje bez Mastalerza opozycjonisty są słabe. Gdy PiSowi i Kiełbowi nikt nie patrzy na ręce to robią co chcą. Zresztą czy ktoś patrzy czy nie i tak robią co chcą. Lokalnie jak i w rządzie i parlamencie.

    • HEHEH Odpowiedz

      27 listopada 2015 at 12:43

      Brawo!!! Popieram w zupełności.

    • sss Odpowiedz

      27 listopada 2015 at 13:17

      Im na ręce patrzą obywatele i to wystarcza. Nie potrzeba rozwrzeszczanego dziecka jakim jest wymieniony. Brak go na sesji tylko wzmaga chęć współpracy i tworzenie czegoś w zamian niszczenia i bezczeszczenia.

  6. Głosowałem na B. Szydło ! Odpowiedz

    27 listopada 2015 at 18:59

    Elżbieta Rafalska jak mówiła, rozmawiała na ten temat z premier Beatą Szydło i nie ma planów wycofania się z koncepcji, według której 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzymają wszyscy rodzice, którzy złożą odpowiedni wniosek. Próg dochodowy miałby obowiązywać wyłącznie, jeśli chodzi o wsparcie na pierwsze dziecko – otrzymywałyby go rodziny, w których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekraczałby kwoty 800 zł lub 1200 zł, jeżeli którekolwiek z dzieci jest dzieckiem niepełnosprawnym.

    • KASANDRA Odpowiedz

      30 listopada 2015 at 09:29

      Toś jest kiep nad kiepami.Precz z pisowską radą miasta i kiełbowatym.

  7. Otto Odpowiedz

    27 listopada 2015 at 19:38

    foto 30 jakie słodyczki :)

  8. Tommy Odpowiedz

    28 listopada 2015 at 09:07

    No i da się merytorycznie obradować bez długotrwałych i niewiele wnoszących przemówień a’la Fidel Castro? Da się! No i z sześciu godzin robią się dwie!