Siarka Tarnobrzeg lepsza od Startu Lublin. Czwarta wygrana tarnobrzeskich koszykarzy (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg wygrali ze Startem Lublin 85:73 (18:19, 32:18, 24:19, 11:17) w meczu 9. kolejki Tauron Basket Ligi. Dla podopiecznych trenera Pyszniaka było to czwarte zwycięstwo w obecnym sezonie.

Początek meczu w wykonaniu Startu był niemal idealny. Po trzeciej trójce Roba Poole’a goście prowadzili nawet 10:2. Po pięciu minutach rywalizacji nadal sporą przewagę mieli lublinianie, ale gospodarze wzięli się na odrabianie strat. Dzięki trójce Jakuba Zalewskiego Siarka przegrywała na koniec pierwszej kwarty zaledwie jednym punktem.

W drugiej części spotkania tarnobrzeżanie wyszli na prowadzenie, a później zanotowali serię 10:0 i po rzutach Daniela Walla i Gary’ego Bella wygrywali 31:21. Do końca pierwszej połowy gospodarze już tylko powiększali przewagę. Dzięki trójce Eugene Harrisa było nawet 50:35.

Świetny fragment gry Jakuba Patoki i seria 8:0 pozwoliły Siarce na prowadzenie 59:40. Straty starali się zmniejszać Nick Kellogg i Grzegorz Małecki, ale gospodarze ciągle utrzymywali wysoką przewagę. Dzięki kolejnej akcji Daniela Walla tarnobrzeżanie wygrywali nawet 23 punktami. W ostatniej kwarcie Start powoli zbliżał się do rywali. Duży udział miał w tym Igor Czumakow – po jego kolejnej akcji lublinianie przegrywali już tylko 10 punktami. Goście nie mieli już jednak więcej czasu na zmianę wyniku. Siarka wygrała ostatecznie 85:73.

Wyróżniającym się zawodnikiem gospodarzy był Daniel Wall z 19 punktami, siedmioma zbiórkami i sześcioma asystami. Jakub Zalewski dołożył 15 punktów. Igor Czumakow zdobył dla Startu 15 punktów i siedem zbiórek.

Do końca bieżącego roku Siarka Tarnobrzeg ma do rozegrania jeszcze pięć spotkań. W sobotę 12. grudnia br. tarnobrzescy koszykarze rozegrają wyjazdowe spotkanie z Anwilem Włocławek. Kolejne dwa mecze Siarka rozegra we własnej hali, w czwartek 17. grudnia br. z AZS Koszalin zaś w niedzielę 20-ego z Rosą Radom. Tydzień później podopieczni trenera Pyszniaka zmierzą się w Ostrowie Wielkopolskim z miejscową Stalą a w środę 30 grudnia br. podejmą Turów Zgorzelec.

SIARKA TARNOBRZEG – START LUBLIN 85:73 (18:19, 32:18, 24:19, 11:17)

Siarka: Wall 19 (1×3), Zalewski 15 (3×3), Bell 12, Harris 11 (3×3), Robbins 10, Patoka 10, Pandura 6 (2×3), Strzelecki 2
Start: Czumakow 15, Kellogg 12 (1×3), Poole 12 (4×3), Ciechociński 10 (2×3), Małecki 8, Czujkowski 8 (1×3), Grzeliński 4, Salomonik 2, Trojan 2