Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeska “Mrówka” w ogniu (zdjęcia)

Grudzień 16, 2015 11:55 AM

Sześć zastępów straży pożarnej brało udział w ćwiczeniach, które odbyły się w tarnobrzeskim markecie “Mrówka”. Tego typu działania organizowane są w celu doskonalenia współdziałania różnych jednostek oraz zapoznania się z obiektem. Wszystko po to by w przypadku pojawienia się realnego zagrożenia działania strażaków były jak najbardziej skuteczne.

W ćwiczeniach w sumie udział wzięło 21 strażaków, cztery jednostki ratowniczo – gaśnicze z PSP w Tarnobrzegu oraz jednostki z OSP z Sobowa i Wielowsi.

- Każdego roku wybieramy co najmniej 12 obiektów na terenie miasta i powiatu tarnobrzeskiego na których jednostka ratowniczo – gaśnicza prowadzi rozpoznanie możliwości prowadzenia działań gaśniczych i ewakuacji. Obiekt handlowy Mrówka jest obiektem nowym z których chcieliśmy się bliżej zapoznać – tłumaczy NW24.pl mł. bryg. Jacek Widuch. -  Ćwiczenia trwały trzy dni, przez pierwsze dwa zapoznawaliśmy się z obiektem, bez prowadzenia działań. Trzeciego dnia prowadzimy określone symulowane działania ratowniczo – gaśnicze. Do ćwiczeń zapraszamy  najbliższe jednostki OSP które w ewentualnych działaniach brały by udział – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>