Po słabym meczu koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrywają z AZS Koszalin (fotoreportaż oraz video HD)

Po słabym spotkaniu koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z AZS Koszalin 73:81 (13:16, 22:18, 14:28, 24:19) w meczu 11. kolejki Tauron Basket Ligi.

Nerwowy początek miał wpływ na bardzo niski wynik w pierwszych minutach spotkania. Dopiero później dzięki trafieniom Piotra Dąbrowskiego, Patrika Ausy i Szymona Łukasiaka AZS prowadził 16:10. Te straty zmniejszył trójką Kacper Młynarski.

W drugiej części meczu Siarka zbliżyła się na jeden punkt po trójce Gary’ego Bella, ale przewagę ciągle utrzymywali koszalinianie. Dzięki akcji 2+1 Ra’Shada Jamesa wygrywali nawet 29:22. Następnie skuteczny z dystansu był Młynarski, a po zagraniu 2+1 Eugene Harrisa to gospodarze wyszli na prowadzenie. Ostatecznie po 20 minutach tarnobrzeżanie wygrywali 35:34.

Trzecia kwarta należała zdecydowanie do zespołu trenera Davida Dedka. Goście dość szybko, po akcjach Ty Walkera, wrócili na prowadzenie. Kluczowy był jednak moment w którym AZS zanotował serię 10:0 i dzięki trafieniu Łukasiaka wygrywał 55:46. Na koniec tej części meczu koszalinianie zdobyli jeszcze siedem punktów z rzędu, dzięki czemu mieli już przewagę 62:49.

Ostatnia część meczu już nic tak naprawdę nie zmieniła. Goście całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie, a tarnobrzeżanie nie zdecydowali się na żaden zryw. Co prawda w końcówce Siarka zbliżyła się jeszcze na sześć punktów, ale wynik był już właściwie rozstrzygnięty.

Najskuteczniejszym zawodnikiem Siarki był Zach Robbins, z 20 punktami i 9 zbiórkami. W ekipie gości brylował Ra’Shad James z 23 punktami, 5 zbiórkami i 3 asystami.

SIARKA TARNOBRZEG – AZS KOSZALIN 73:81 (13:16, 22:18, 14:28, 24:19)

SIARKA: Robbins 20, Bell 14 (2×3), Młynarski 12 (4×3), Harris 10, Zalewski 9 (1×3), Wall 6, Patoka 2, Strzelecki 0, Pandura 0
AZS: James 23 (2×3), Mielczarek 15 (4×3), Auda 14 (2×3), Łukasik 14, Walker 6, Walton 4, Austin 3 (1×3), Dąbrowski 2, Wadowski 0, Witliński 0

STATYSTYKI Z MECZU

W ramach 12. kolejki TBL Siarka podejmie Rosę Radom. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 20. grudnia br., początek godz.18.