Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Żeglowali w ramach I Zimowych Regat Barbórkowych na Jeziorze Tarnobrzeskim (fotoreportaż oraz video HD)

Grudzień 19, 2015 7:39 PM

Dzisiaj, na Jeziorze Tarnobrzeskim odbyły się I Zimowe Regaty Barbórkowe o Puchar Prezesa SITG. Na starcie stawiło się 6 jednostek pływających.

Idea regat jest oparta na wieloletniej tradycji górniczej integracja środowisk związanych z Tarnobrzeskim Zagłębiem Siarkowym oraz społeczności i stowarzyszeń skupionych wokół Jeziora Tarnobrzeskiego – cudu ekologii i inżynierii- największego w historii polskiego górnictwa przedsięwzięcia rekultywacyjnego.

O Puchar Prezesa rywalizowali żeglarze z Yacht Klubu Politechniki Lubelskiej, Lubelskiej Grupy Regatowej, KŻ Organ z Mielca, dwie załogi ze stalowowlskiego Klubu Wodnego LOK oraz gospodarze z tarnobrzeskiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów Techników Górnictwa. W ramach regat rozegrano trzy biegi, zwyciężyła załoga Yacht
Klubu Politechniki Lubelskiej.

Po regatach odbyła się biesiada z koncertem szantowym w wykonaniu kapitana Zawiszy Czarnego – Waldemara Mieczkowskiego. Regaty organizowane były przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa O/Tarnobrzeg,Tarnobrzeski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>