Porażka koszykarzy Siarki Tarnobrzeg w Kaliszu

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrali z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:71 (10:20, 12:14, 18:23, 27:14) w meczu 12. kolejki Tauron Basket Ligi. Mecz rozegrany został w minioną niedzielę w Kaliszu.

Do 35 minuty spotkania gospodarze prowadzili 49:24. Jeszcze w czwartej kwarcie przewaga BM Slam Stal wynosiła okazałe 16 oczek (66:50). Wówczas Siarka Tarnobrzeg ruszyła do ofensywy.

W dokładnie trzy i pół minuty podopieczni Zbigniewa Pyszniaka potrafili zniwelować straty do zaledwie punktu. Złożyła się na to seria 15-0. Kibice zgromadzeni w hali Arena Kalisz zamarli. Gary Bell pędził w kierunku kosza gospodarzy i minutę przed końcem mógł dać Siarce pierwsze prowadzenie w meczu. Amerykanin popełnił stratę i zdaniem arbitrów, faulował Marcina Srokę.

W następnym posiadaniu cały swój kunszt pokazał Curtis Millage. Wielkie umiejętności i nerwy ze stali. Wszystko to, co najlepsze! Było 70:67. Środkowy przyjezdnych, Zach Robbins próbował jeszcze doprowadzić do wyrównania, ale jego rzut zza łuku nie doszedł celu. Końcowy wynik celnym rzutem osobistym ustalił Marcin Sroka.

W szeregach drużyny Zbigniewa Pyszniaka brylował Jakub Zalewski. Ten w 34 minuty miał 18 oczek, trafiając 7 na 15 oddanych rzutów z gry. Lider Siarki, Gary Bell zawodził do przerwy, ale po zmianie stron zdobył wszystkie swoje 13 punktów. W całym spotkaniu 16 oczek zgromadził ponadto Zach Robbins, a 12 Jakub Patoka.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Siarka Tarnobrzeg 71:67 (20:10, 14:12, 23:18, 14:27)

BM Slam Stal: Wangmene 18, Millage 17, Ochońko 8 (1×3), Kaczmarzyk 7 (1×3), Nikołow 6 (1×3), Delaney 6, Sroka 6, Suliński 3 (1×3), Żurawski 0
Siarka: Zalewski 18 (2×3), Robbins 16, Bell 13 (3×3), Patoka 12, Harris 3 (1×3), Młynarski 3, Strzelecki 2, Pandura 0

STATYSTYKI Z MECZU

źródło: BM Stalm Ostrów Wielkopolski

Najbliższy mecz koszykarzy Siarki z PGE Turów Zgorzelec, który miał zostać rozegrany w środę 30. grudnia br., został na prośbę drużyny ze Zgorzelca przełożony na 20. lutego 2016 r. Na parkiet podopieczni trenera Pyszniaka powrócą w niedzielę 3. stycznia, rozgrywając wyjazdowe spotkanie z MKS Dąbrową Górniczą. Drużyna trenera Drażena Anzulovića z bilansem 6 wygranych i 7 porażek zajmuje 10 miejsce w tabeli, Siarka zaś która dotychczas wygrała 4 spotkania i 8 przegrała plasuje się na 13. lokacie.