Koszykarze Siarki Tarnobrzeg przegrywają dziewiąty mecz w sezonie

Dziewiątą w sezonie a piątą z rzędu porażkę ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg. W meczu 14. kolejki Tauron Basket Ligi podopieczni trenera Pyszniaka przegrali w Dąbrowie Górniczej z miejscowym MKS-em 51:75 (15:17, 12:18, 9:16, 15:24).

Początek spotkania był trochę lepszy dla gości, którzy po akcji 3+1 Gary’ego Bella prowadzili 6:2. Później jednak znacznie lepiej grał MKS – po rzutach Sama Dowera zdobył nawet siedem punktów przewagi. Siarka pod koniec pierwszej kwarty potrafiła zbliżyć się jeszcze na dwa punkty po trójce Jakuba Zalewskiego. W drugiej części meczu tarnobrzeżanie na moment zdobyli przewagę, ale gospodarze szybko opanowali sytuację. Dzięki trafieniom Szymańskiego i Dziemby wygrywali nawet 29:19. Ostatecznie po 20 minutach dąbrowianie mieli osiem punktów przewagi.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Drażena Anzulovicia kontrolował sytuację na parkiecie i powiększał swoją przewagę. Było to możliwe także dzięki bardzo dobrej obronie – w tej części meczu dąbrowianie stracili tylko dziewięć punktów. Po trafieniach Rashauna Broadusa i Erica Williamsa mieli już przewagę 49:34. Ostatnia kwarta niczego nie zmieniła. Gospodarze nie dali się dogonić i spokojnie prowadzili. Bardzo dobrze spisywał się Broadus i to m.in. dzięki niemu MKS wygrał ten mecz aż 75:51.

Rashaun Broadus był najlepszym zawodnikiem MKS w tym meczu – zanotował 17 punktów, pięć zbiórek i cztery asysty. Po 13 punktów dołożyli Mateusz Dziemba i Sam Dower. W Siarce wyróżniał się Jakub Zalewski z 14 punktami.

MKS DĄBROWA GÓRNICZA – SIARKA TARNOBRZEG 75:51 (17:15, 18:12, 16:9, 24:15)

MKS: Broadus 17 (2×3), Dziemba 13 (1×3), Dower 13, Williams 10, Szymański 8, Pamuła 4, Piechowicz 4, Boryka 2, Zmarlak 2, Zieliński 2, Wieczorek 0
SIARKA: Zalewski 14 (3×3), Bell 11 (2×3), Robbins 10, Strzelecki 6, Patoka 4, Harris 3 (1×3), Pandura 2, Młynarski 1

POMECZOWE STATYSTKI

W ramach 15. kolejki Siarka podejmie Asseco Gdynię. Mecz odbędzie się w sobotę 9. stycznia br., początek godz.18.