Kolejny słaby mecz i przegrana koszykarzy Siarki Tarnobrzeg ze Śląskiem Wrocław

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg, przegrali we Wrocławiu z miejscowym Śląskiem 63:78 (15:19, 15:26, 16:19, 17:14). Dla podopiecznych trenera Pyszniaka była to ósma z rzędu i dwunasta w sezonie porażka, dla koszykarzy Śląska pierwsza wygrana po jedenastu meczach bez zwycięstwa.

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze, którzy dzięki akcjom Jarvisa Williamsa prowadzili 6:2. Później jednak to Siarka po akcji 2+1 Jakuba Patoki potrafiła mieć dwupunktową przewagę. W końcówce tej części meczu ważne trafienia notowali Mateusz Jarmakowicz i Francis Han, a Śląsk wygrywał 19:15.

W drugiej kwarcie gospodarze zagrali świetnie w ataku i powiększali swoją przewagę. Po serii 8:0 i trójce Wojciecha Jakubiaka było już 29:19. W tej części meczu zespół prowadzony przez trenera Emila Rajkovicia potrafił prowadzić nawet 17 punktami. W ekipie z Tarnobrzega nieźle radził sobie Gary Bell, ale brakowało mu wsparcia.

W trzeciej kwarcie przewaga Śląska wzrosła do stanu nawet 59:36 po trójce Denisa Ikovleva. Tarnobrzeżanie nie potrafili znaleźć sposobu na nawiązanie rywalizacji z przeciwnikami. Wrocławianie całkowicie kontrolowali to spotkanie. Siarka co prawda minimalnie wygrała ostatnią kwartę, ale nie miało to już wpływu na ostateczny wynik. Śląsk wygrał 78:63, trafiając 10 trójek przy skuteczności 40 proc.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Jarvis Williams z 18 punktami i 11 zbiórkami. Michał Jankowski dodał do tego 14 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Gary Bell z 16 punktami.

WKS Śląsk Wrocław – Siarka Tarnobrzeg 78:63 (19:15, 26:15, 19:16, 14:17)

Śląsk: Williams 18, Jankowski 14 (4×3), Ikovlev 10 (2×3), Jarmakowicz 10, Han 9 (1×3), Jakubiak 6 (2×3), Kovalenko 7 (1×3), N.Kulon 2, M.Kulon 2, Sanny
Siarka: Bell 16 (3×3), Patoka 13, Robbins 10, Strzelecki 9, Młynarski 6, Zalewski 5, Miller 2, Pandura 2, Rycerz

Obecnie Siarka zajmuje 14. lokatę, wyprzedzając jedynie lubelski Start, Trefl Sopot i Śląsk Wrocław. W następnej kolejce tarnobrzeska drużyna podejmie zespół Wilków Morskich ze Szczecina. W pierwszej rundzie górą byli tarnobrzeżanie, wygrywając 75:70. Rewanżowe spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23. stycznia br., początek godz. 18.