Udany rewanż Wilków Morskich. Siarka Tarnobrzeg przegrywa kolejny mecz (video HD)

Trzynastą porażkę w sezonie ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg, którzy przegrali z Wilkami Morskimi ze Szczecina 69:81 (14:14, 20:24, 15:23, 20:20). W tarnobrzeskiej ekipie zadebiutował Mfon Udofia, który w całym spotkaniu rzucił 15 punktów.

Goście rozpoczęli ten mecz od prowadzenia 6:0 po trafieniach C.J. Aikena. Siarka dość szybko potrafiła doprowadzić do remisu dzięki rzutowi z dystansu Gary’ego Bella. Później znowu cztery punkty przewagi miał King Wilki Morskie, ale rzuty Strzeleckiego i Bella ustawiły wynik spotkania po 10 minutach na 14:14. W drugiej części meczu częściej na prowadzeniu utrzymywali się szczecinianie. Siarka co prawda co chwilę doprowadzała do remisu, ale goście odskakiwali po rzutach Gainesa, Kikowskiego czy Aikena. Ostatecznie po pierwszej połowie wygrywali 38:34.

Trzecia kwarta była lepsza dla zespołu ze Szczecina. Po trafieniach Aikena i Robinsona zdobył osiem punktów przewagi, a dzięki akcjom Pawła Kikowskiego w samej końcówce tej części wygrywał 61:49, kontrolując sytuację na boisku. W ostatniej kwarcie drużyna trenera Marka Łukomskiego nie pozwalała gospodarzom na zmniejszanie strat. Mimo dobrej gry debiutującego w TBL Mfona Udofii King Wilki Morskie utrzymywał przewagę. Ostatecznie pokonał zespół z Tarnobrzega 81:69.

Najlepszym zawodnikiem ekipy ze Szczecina był Frank Gaines z 18 punktami. Paweł Kikowski dołożył do ostatecznego wyniku punkt mniej. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Zach Robbins z 17 punktami i pięcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – KING WILKI MORSKIE SZCZECIN 69:81 (14:14, 20:24, 15:23, 20:20)

Siarka: Robbins 17, Udofia 15 (2×3), Zalewski 10 (2×3), Bell 9 (1×3), Młynarski 7 (1×3), Strzelecki 6, Wall 5, Pandura 0
King Wilki Morskie: Gaines 18 (4×3), Kikowski 17 (2×3), Aiken 12, Robinson 11 (1×3), Leończyk 8, Majewski 7 (1×3), Brown 3 (1×3), Michał Nowakowski 3 (1×3), Nikolić 2

POMECZOWE STATYSTYKI

W następnej kolejce Siarka rozegra wyjazdowe spotkanie z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz odbędzie się w sobotę 30. stycznia.