Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio

Styczeń 27, 2016 2:27 PM

Zakończyły się eliminacje w tenisie stołowym zawodników z różną niesprawnością ruchową do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016. Udział w igrzyskach zapewniła sobie trójka reprezentantów IKS Jezioro Tarnobrzeg.

W klasie startowej 3 wózki wystąpi Maciej Nalepka obecnie sklasyfikowany na 12 miejscu w rankingu światowym.  Z kolei Krzysztof Żyłka, obecnie 14 na świecie walczyć będzie w klasie startowej 4 wózki. O medale w turnieju indywidualnym i drużynie walczyć będzie czwarta zawodniczka na świecie w klasie startowej 9 – Karolina Pęk.

Sukces w postaci wysokich miejsc w rankingu światowym a co za tym idzie kwalifikacji olimpijskich zawodnicy osiągnęli dzięki świetnym występom w Mistrzostwach Świata w Chinach 2014 (2 medale srebrne w turnieju drużynowym), w Pro Turach czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, Rumunii, Włoch, Argentyny, Słowacji, Węgier, Niemiec i Słowenii w 2014/2015 (11 medali w singlu i 12 w turnieju drużynowym) oraz w 2015 roku w październikowych Mistrzostwach Europy w Danii (4 medale w tym złoty i 2 brązowe medale w turnieju drużynowym oraz medal srebrny w singlu).

- Ich uczestnictwo w największej imprezie sportowej, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie to ich ogromny sukces osobisty, to sukces klubu, trenerów i doskonała promocja Tarnobrzega. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to przeradza się w sukces i świetną promocję – komentuje Rajmund Zięba, prezes klubu. – Polską reprezentację paraolimpijską w tenisie stołowym stanowi dwunastoosobowa grupa zawodników, równa liczba mężczyzn i kobiet, w tym trójka z naszego klubu. Brawo, gratulacje dla naszych zawodników. Trzymamy kciuki za ich przygotowania i za wrześniowy występ w Brazylii – dodaje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>