Przegrana koszykarzy Siarki z Polpharmą

Bliscy przełamania fatalnej serii porażek byli koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Niestety w pojedynku z Polpharmą Starogard Gdański minimalnie lepsi okazali się rywale i tarnobrzeska drużyna przegrała 79:81.

Początek meczu był raczej wyrównany i dopiero później, dzięki serii 8:0 i trafieniu Martynasa Paliukenasa, starogardzianie prowadzili 14:6. Od tego momentu jednak jeszcze lepszą serią – 11:0 – popisała się Siarka, a po kolejnym trafieniu Daniela Walla wygrywała po 10 minutach 20:16.

Na początku drugiej części meczu tarnobrzeżanie powiększyli swoją przewagę nawet do ośmiu punktów. Polpharma potrafiła jeszcze zbliżać się na jeden punkt dzięki trafieniom Michaela Hicksa i Damiena Kinlocha, ale goście mogli liczyć na trójki Walla oraz Bella i dzięki temu wygrywali po pierwszej połowie 39:31.

W trzeciej kwarcie, po serii 7:0 i akcji 2+1 Zacha Robbinsa, Siarka prowadziła nawet 53:39. Do ataku zdecydowanie włączyli się jednak Marcin Flieger i Michael Hicks. Dzięki kolejnemu trafieniu tego ostatniego gospodarze zbliżyli się na jeden punkt.

Ostatnia część meczu była bardzo wyrównana, a drużyna będąca na prowadzeniu co chwilę się zmieniała. W końcówce kluczowe rzuty znowu trafiali Flieger i Hicks. Tarnobrzeżanie mieli szansę na doprowadzenie do dogrywki, ale dwukrotnie nie trafiał Robbins. Ostatecznie Siarka przegrała 79:81.

Najlepszym zawodnikiem Polpharmy był Michael Hicks z 28 punktami i 13 zbiórkami. Marcin Flieger dołożył do tego 19 punktów. W Siarce wyróżniał się Kacper Młynarski z 16 punktami i dziewięcioma zbiórkami.

POLPHARMA STAROGARD GDAŃSKI – SIARKA TARNOBRZEG 81:79 (16:20, 15:19, 23:16, 27:24)

POLPHARMA: Hicks 28 (3×3), Flieger 19 (3×3), Kinloch 9, Paliukenas 9, Miriković 8, Diduszko 6 (2×3), Dee 2, Szymański 0, Grujić 0
SIARKA: Młynarski 16 (2×3), Bell 15 (2×3), Udofia 14 (3×3), Wall 13 (2×3), Robbins 9, Strzelecki 8, Zalewski 4, Pandura 0

STATYSTYKI Z MECZU

W niedzielę 7. lutego Siarka podejmie na własnym parkiecie Energę Czarni Słupsk. Mecz rozpocznie się o godzinie 20.