Trzecia z rzędu wygrana siatkarzy Siarki. Podopieczni trenera Szczepanika pokonują TSV Sanok (fotoreportaż oraz video HD)

Walka siatkarzy Siarki Tarnobrzeg o awans do trzeciej ligi wkroczyła w decydującą fazę. W niedzielnym spotkaniu tarnobrzeska ekipa pokonała TSV Sanok 3:0 (25:22, 25:23, 25:22) i awansowała na pozycję lidera w swojej grupie.

To trzecie zwycięstwo Siarki Tarnobrzeg w fazie finałowej rozgrywek w IV lidze podkarpackiej. W poprzednich dwóch kolejkach nasi siatkarze również nie dali szans rywalom, pokonując ich bez straty seta. Najpierw łupem tarnobrzeżan padł AS Procadia Lubaczów, później zaś SKS MOSiR Dukla. To cenne zwycięstwa zwłaszcza, że odniesione na parkietach rywali.

Teraz podopiecznych trenera Szczepanika czeka długa, prawie miesięczna przerwa, po której rozegrana zostanie faza rewanżowa. Do ostatnich trzech spotkań siatkarze Siarki przystąpią z pozycji lidera. Do trzeciej ligi awansuje drużyna która zajmie pierwsze miejsce w swojej grupie. Nadal nie wiadomo, czy druga lokata będzie uprawniała do gry w barażach.