Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: MOPR realizuje program pomocy żywnościowej dla najuboższych

Luty 11, 2016 10:47 AM

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu  we współpracy ze Stowarzyszeniem Tarnobrzeski Bank Żywności w Tarnobrzegu uczestniczy w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2015 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Najbardziej Potrzebującym.

Celem programu jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących.

Uprawnienie do korzystania z pomocy jest uwarunkowane trudną sytuacją życiową zgodnie z art.7 ustawy o pomocy społecznej oraz spełnianiem kryterium dochodowego, które zostało określone na poziomie 150% uprawniającego do korzystania ze świadczeń pomocy społecznej, tj. 951zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej oraz 771zł w przypadku osoby w rodzinie. Podprogram 2015 trwa od maja 2015r. do końca kwietnia 2016 roku.

Podstawą otrzymania pomocy żywnościowej w formie paczki jest skierowanie, które wydaje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 15 822 60 97

W skład paczki żywnościowej, wchodzą  następujące produkty: makaron świderki,  ryż biały, kasza jęczmienna, herbatniki,  płatki kukurydziane, kawa zbożowa instant, mleko UHT, ser podpuszczkowy dojrzewający, ser topiony, groszek z marchewką,  koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, sok jabłkowy, mielonka wieprzowa,  klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.

Paczki żywnościowe wydawane są w punktach odbioru na terenie miasta Tarnobrzega w określonych dniach i godzinach.

Osoby korzystające ze wsparcia żywnościowego  mogą również wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, różnych formach aktywizacji i działaniach służących wzmacnianiu samodzielności i umiejętności w prowadzeniu gospodarstwa domowego.

info: MOPR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>