Koszykarze Siarki znów pokonani. PGE Turów wygrywa w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Choć pasmo porażek nie wskazywało na to, że Siarka będzie miała jakiekolwiek szanse w konfrontacji z wicemistrzem Polski, to po pierwszej połowie kibice tarnobrzeskiej drużyny mogli mieć jeszcze nadzieje, że w końcu uda się wygrać. Niestety druga połowa meczu pozbawiła ich tych złudzeń, Siarka przegrała z Turowem Zgorzelec 80:94 ponosząc siedemnastą porażkę w sezonie.

Siarka od samego początku spotkania pokazywała bardzo ofensywną koszykówkę – po trafieniach Mfona Udofii było 10:5. Później tarnobrzeżanie zanotowali jeszcze serię 10:0 i dzięki rzutom wolnym Macieja Strzeleckiego prowadzili aż 27:13. Na taką grę gospodarzy odpowiadał przede wszystkim Mateusz Kostrzewski, ale po 10 minutach to Siarka była lepsza – 30:18.

W drugiej części meczu zespół trenera Zbigniewa Pyszniaka kontrolował sytuację na parkiecie. Co prawda PGE Turów potrafił się zbliżyć na pięć punktów po rzucie Daniela Dillona, ale w końcówce pierwszej połowy skuteczni byli Kacper Młynarski i Daniel Wall, a Siarka wygrywała 50:41.

Trzecia kwarta była przełomowa dla tego meczu. Zgorzelczanie odzyskali skuteczność i grali zdecydowanie lepiej od gospodarzy. Najpierw po serii 10:0 PGE Turów zbliżył się na jeden punkt, a później wyszedł na prowadzenie dzięki akcjom Kirka Archibeque’a. Pod koniec tej części meczu trafiali jeszcze Dillon oraz Karolak, a goście wygrywali 70:63.

Ostatnia kwarta była podobna. Zespół trenera Piotra Ignatowicza kontrolował już sytuację na parkiecie i nie pozwolili Siarce na zmniejszenie strat. Ostatecznie PGE Turów wygrał 94:80.

Najlepszym strzelcem gości był Kirk Archibeque, który zdobył 22 punkty i 12 zbiórek. Mateusz Kostrzewski dołożył do tego 21 punktów i dziewięć zbiórek. W ekipie gospodarzy po 20 punktów rzucili Jakub Zalewski i Mfon Udofia.

STATYSTYKI Z MECZU

SIARKA TARNOBRZEG – PGE TURÓW ZGORZELEC 80:94 (30:18, 20:23, 13:29, 17:24)

SIARKA: Zalewski 20 (4×3), Udofia 20 (1×3), Wall 13 (2×3), Robbins 10, Młynarski 7 (1×3), Strzelecki 6, Patoka 4, Pandura 0

TURÓW: Archibeque 22, Kostrzewski 21 (1×3), Dillon 19 (1×3), Novak 12 (2×3), Karolak 10 (2×3), Tatum 8 (1×3), Krestinin 2, Marek 0, Lichnowski 0

W ramach 21. kolejki Siarka rozegra wyjazdowe spotkanie ze Stelmetem Zielona Góra. W pierwszej rundzie Mistrz Polski wygrał w Tarnobrzegu 64:54. Spotkanie odbędzie się w sobotę 27. lutego br.