Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Za 50 mln zł ma powstać obwodnica Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

Luty 23, 2016 5:06 PM

Trwają intensywne rozmowy na linii zarząd województwa podkarpackiego – samorząd Tarnobrzega, dotyczące planów budowy obwodnicy miasta. Szacunkowy koszt całej inwestycji to 50 mln zł, z czego 85% to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. 15% to wkład własny jaki poniesie gmina Tarnobrzega, czyli około 7,5mln zł.

Jak mówił Prezydent Kiełb, początkowy plan obwodnicy zostanie nieco zmieniony w stosunku do pierwotnych założeń. Przede wszystkim ma się ona wydłużyć.

- W tym momencie, po naszych ustaleniach droga obwodowa ma mieć długość 8 tysięcy 700 metrów. Obwodnica ma prowadzić przez ogrody działkowe, wzdłuż torów kolejowych, aż do wiaduktu, gdzie będzie pierwsze skrzyżowanie. Następnie do ulicy Zwierzynieckiej, gdzie planowana jest kolejna „krzyżówka”. Dalsza trasa będzie przebiegać w niedalekiej odległości od cmentarza komunalnego, poprzez lasy, by finalnie „wpiąć” się do ronda w Zakrzowie, nieopodal terenów inwestycyjnych –mówił prezydent.

W założeniach budżetowych na 2016 rok samorząd Tarnobrzega zabezpieczył 500 tysięcy złotych na projekt funkcjonalno-użytkowy. Planowany czas rozpoczęcia inwestycji to przełom 2017-2018 roku.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

info: Dariusz Bajor/UM Tarnobrzeg
foto&video: Piotr Morawski

16 Responses to Za 50 mln zł ma powstać obwodnica Tarnobrzega (zdjęcia oraz video)

  1. Głosowałem na G. Kiełba Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 17:13

    Dobrze wybrałem. Grzegorz Kiełb ! Prezydentem !

    • Janusz Odpowiedz

      24 lutego 2016 at 21:07

      A tak po ludzku, wszystko u Ciebie ok

  2. Karol Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 18:50

    Na cholerę tyle rond? To ma być obwodnica? Droga którą szybciej ominiemy miasto… Przez ronda, w życiu nie opłaci się nadganiać kilometrów kosztem kilku minut…

  3. wels5 Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 20:03

    Wiem, gdzie ma się kończyć ta obwodnica. Ale gdzie się
    zaczyna?

  4. eftalo Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 21:05

    A gdzie większe zdjęcie mapy?Brak miejsca na serwerach,czy jak?Nic nie widzę z tej mapy,no a najważniejsze to nie wiem gdzie się zaczyna droga przed ogrodami działkowymi

  5. Adam Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 21:32

    No to teraz ludzie masowo będą sprzedawać działki.

  6. do Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 23:09

    Obwodnica miasta przez miasto – kolejne bezsensowne marnotrawienie funduszy. Jak obwodnica to ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi i przez tereny posiarkowe w jeziórku

  7. tarnobrzeżanin Odpowiedz

    23 lutego 2016 at 23:27

    Jak przez miasto? Popatrz dobrze na mapę. Zaczyna się praktycznie na końcu Wisłostrady i leci przez działki, za lasem Zwierzyniec. Wygląda na to że omija miasto ale widać że chcesz aby droga miała 15km i omijała jeszcze Stale… Ja cieszę się z każdej nowej drogi w mieście bo dobrze nie jest. Jeszcze przydały by się nowe parkingi na osiedlach bo miejsca są tylko pewnie pieniędzy brakuje.

  8. Adam Odpowiedz

    24 lutego 2016 at 14:39

    Ja jestem ciekaw tego połączenia z Wisłostradą (przecież tam są domy) i drogi wzdłuż torów. Jak to będzie szło? Wydaje mi się to bez sensu zupełnie

  9. K. Odpowiedz

    24 lutego 2016 at 17:58

    Dobrze wiedzieć, że dla Pana Prezydenta i niektórych mieszkańców, miasto kończy się przed osiedlem Mokrzyszów. A może to tory wyznaczają granice naszego miasta, a ja nic o tym nie wiem?

  10. cenzor Odpowiedz

    24 lutego 2016 at 22:28

    Ludu mój ludu ale się podniecasz, Od pomysłu nie mówiąc już o projekcie przebiegu do wykonania upłynie jeszcze z 20 lat nie wiem czy tego doczekają obecni 30 latkowie, ale hasło rzucono przez Miłościwie Nam Panującego na gorące głowy zadziałało głupi lud to kupił, nie ważne kiedy to będzie czy za 20 lat czy za 30 ale sa igrzyska ludu tarnobrzeskiego

  11. Mokrzyszowianin Odpowiedz

    24 lutego 2016 at 23:04

    Jakby zaczęli 15 lat temu to już by była ta obwodnica a tak to teraz ten teren co jest na mapie to jest praktycznie dżunglą z jednej strony (las zwierzyniecki) a z drugiej strony powstaje wiele nowych domów więc mogą być problemy przy budowie.
    Plan do d…!

  12. komsa Odpowiedz

    25 lutego 2016 at 08:04

    20lat? Skoro projekt będzie gotowy w tym roku a początek inwestycji to przełom 2017 – 2018r. Gdzie tu masz te 20 lat? Każdy tylko biadoli. Zero pozytywów?

  13. cenzor Odpowiedz

    25 lutego 2016 at 20:47

    komsa nie bądź najwny

  14. do Odpowiedz

    26 lutego 2016 at 10:04

    Tarnobrzeżanin: widzę mapę i droga ma przebiegać wzdłuż torów, od strony lasu, a więc bez wycinki lasu się nie obejdzie, poza tym, w Sobowie kolejne ronda. Po co ta droga w Sobowie biegnie znowu w stronę cmentarza a nie bezpośrednio do ronda w Zakrzowie? Dlaczego obwodnica nie pobiegnie od wisłostrady, dalej przez tory aż do nieużytków w Jeziórku i tam dopiero “zakęci” w stronę Sandomierza, gdzie w przyszłości mogłaby się połączyć z odległymi planami ekspresówki do Niska?

  15. Edek z fabryki kredek Odpowiedz

    5 marca 2016 at 19:06

    Ludzie uwaga ,co cwańsi i bogaci już zaczeli wykupywać te działki i place pod obwodnicę od zwykłych szaraków za grosze żeby pużniej zarobić. Pozdrawiam wszystkich sprzedających.