Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Uczniowie stworzyli 50 książek dotykowych

Marzec 4, 2016 10:37 AM

Około 50 książek dotykowych powstało w ramach konkursu na książkę dotykową dla niewidomych i niedowidzących dzieci zorganizowanego przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu. Zwieńczeniem konkursu jest wystawa książek prezentowana w bibliotece.

Na wystawie prezentowane są jedyne w swoim rodzaju książki, będące wytworem pomysłów artystycznych uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych. Jedne książki drukowano trójwymiarowo (za pomocą druku 3D) – w czytelni biblioteki, natomiast inne wykonano z materiałów o różnej fakturze tak, aby pomóc dzieciom z dysfunkcją wzroku rozwijać zmysł dotyku, który musi zastąpić im wzrok podczas czytania i pozwala wyobrazić otaczający ich świat. Ilustracje zostały uzupełnione o podpisy alfabetem Braille’a.

Książki będą służyły jako pomoce dydaktyczne rodzicom i nauczycielom, którzy będą mogli je wypożyczyć z Biblioteki Pedagogicznej, a część z nich zostanie przekazana Ogólnopolskiej Wypożyczalni Książek Dotykowych w Lublinie oraz dzieciom z Zespołu Szkół Specjalnych w Tarnobrzegu.

Przedsięwzięcie to było zakończeniem projektu „Poznawanie świata przez dotyk“, który został zrealizowany przez Bibliotekę Pedagogiczną w Tarnobrzegu wraz ze Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym LIBRI w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

foto&info: Biblioteka Pedagogiczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>