Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Sandomierz: Uczniowie Liceum Collegium Gostomianum zachęcają do rejestracji jako Dawca Komórek Macierzystych

Marzec 11, 2016 6:43 PM

Czym jest białaczka, jaka jest skala tej choroby, a także skala problemu, jakim jest trudność z znalezieniu odpowiedniego pod względem genetycznym Dawcy Szpiku dla osoby chorej – to pytania, na które odpowiedzi udzielają uczniowie z sandomierskiego Liceum Collegium Gostomianum, w ramach projektu „Podaruj siebie”. Projekt został opracowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii”.

Poprzez wytyczone działania młodzież chce zachęcić osoby zdrowe do rejestracji jako Dawca Komórek Macierzystych. Do tej pory uczniowie liceum przeprowadzili sondę uliczną: „Co wiesz na temat białaczki?”, a także zrealizowali film- wywiad z Panem Wojciechem Sikorą z Tarnobrzega – Dawcą, który kilka miesięcy temu przechodził zabieg przeszczepu szpiku i przez to uratował życie osobie chorej na białaczkę.

W najbliższym czasie ukażą się również ulotki i plakaty, które będą rozprowadzane na terenie Sandomierza. W ramach projektu powstała również strona internetowa – tutaj, fanpage – tutaj oraz kanał YouTube – tutaj.

Film – wywiad: „Prawdziwa Historia Dawcy Szpiku”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>