Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Nowy dworzec autobusowy w Tarnobrzegu już otwarty (fotoreportaż oraz video HD)

Marzec 12, 2016 11:04 AM

Niewielka poczekalnia z kilkunastoma miejscami siedzącymi, toaletami oraz trzema kasami biletowymi, pięć stanowisk do odjazdu autobusów z miejscami siedzącymi oraz część handlowa, czyli galeria i duży parking – tak wygląda nowy dworzec autobusowy, który dziś oficjalnie został otwarty. Niestety, podróżni z daleka mogą mieć pewne trudności z rozpoznaniem miejsca do którego dotarli, dworzec bowiem na głównej elewacji nie posiada napisu “Tarnobrzeg”.

Inwestycja kosztowała 9 mln zł i zrealizowana została na terenie dawnego dworca PKS. Obiekt zajmuje powierzchnię 2 600 metrów kwadratowych, parking zaś dysponuje 130 nowymi miejscami.

Jak zapewnia wiceprezydent Tarnobrzega Wojciech Brzezowski godziny otwarcia poczekalni będą dostosowane do godzin przyjazdów i odjazdów autobusów. Zamknięte przejście dla mieszkańców Przywiśla z Lasku Bulońskiego ma zostać wkrótce przywrócone, jednak nie w “starym miejscu” gdyż wiązało by się to z przejściem przez plac manewrowy, lecz kilka metrów dalej, wzdłuż budynku w którym mieści się Chińskie Centrum i Stokrotka.

W parku handlowym znajdują się sklepy: Delikatesy Centrum, Deichmann, Rossmann, Media Expert, Pepco i Apteka.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

20 Responses to Nowy dworzec autobusowy w Tarnobrzegu już otwarty (fotoreportaż oraz video HD)

  1. Jerzy Odpowiedz

    12 marca 2016 at 12:32

    Do napisu nad wejściem “dworzec autobusowy” mogli dodać “w tarnobrzegu”

  2. TBG Odpowiedz

    12 marca 2016 at 14:24

    Jak na Tarnobrzeg dworzec bardzo przyzwoity! Naprawdę nie ma porównania do tej rudery co była wcześniej :) Jedynie mam 2 uwagi – jak ktoś zauważył nie ma napisu “Tarnobrzeg”, ponieważ przy napisie dworzec autobusowy nie ma już za bardzo miejsca można by napis Tarnobrzeg dać “na dachu”, tak jak napis Markpol, i żeby ten napis Tarnobrzeg był podświetlany. Druga uwaga – to czy stanowisk nie jest za mało trochę?

  3. LOTNIK Odpowiedz

    12 marca 2016 at 14:51

    Szczerze to tylka nie urywa ale i tak w porownaniu do tego co bylo to ogromny skok cywilizacyjny i komunikacyjny:)
    Moze tak w koncu, tez ktos sobie przypomni o zaniedbanej ruderze zwanej kiedys dworcem PKP ???
    A potem wiadomo trzeba isc za ciosem: lotnisko albo cus w tym rodzaju;)))

  4. karlitos Odpowiedz

    12 marca 2016 at 15:00

    a te klechy musza byc wszedzie i zawsze?!

    • kasia Odpowiedz

      12 marca 2016 at 15:48

      Zgadzam sie, obrzydliwe.

      • DAE Odpowiedz

        12 marca 2016 at 19:41

        a nawet śmieszne

    • Stanisław Anioł Odpowiedz

      12 marca 2016 at 22:18

      ciekawy jestem czy pokropili kratki ściekowe?

  5. fin Odpowiedz

    12 marca 2016 at 17:06

    Zobacz fotka 44- ksiądz nosi pas na białej sutannie w okolicy… ciekawe dlaczego ?

  6. Dorian Odpowiedz

    12 marca 2016 at 17:29

    wszedzie te niemieckie obozy pracy,je też ksiądz poblogoslawił?

  7. TBG Odpowiedz

    12 marca 2016 at 19:46

    Skupcie się na dworcu, a nie księżach. Czy Polak nawet w najlepszej informacji będzie szukał zawsze jakichś negatywów? Skupcie się na tym co dobre, bo takie szerzenie nienawiści czy obśmiewanie świadczy o tym, że autorzy tych komentarzy mają jakieś problemy ze sobą. Jeśli nie możecie sobie poradzić z takimi faktami to idźcie pobiegać, zróbcie 50 pompek, a może Wam przejdzie. Z całym szacunkiem, bo też nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem pozycji księży, ale wkurza mnie już jak ten Naród jest zgorzkniały. Szukajmy pozytywów a nie negatywów.

  8. Stanisław Anioł Odpowiedz

    12 marca 2016 at 21:47

    Toalety zdecydowanie za eleganckie – spłoszyła się wieś i chodzą za potrzebą srać na cmentarzu.Obrzydliwe i żałosne.

  9. smerf Odpowiedz

    12 marca 2016 at 21:59

    CZY TE ZDJĘCIA NIE MOGĄ BYĆ NORMALNE TYLKO JAKIEŚ POWYKRĘCANE???????? OKROPNOŚĆ

  10. art Odpowiedz

    12 marca 2016 at 23:12

    Dworzec jest ładny. Niestety w poczekalni jest mniej miejsc siedzących niż było w poprzednim dworcu. Ciekawe co będzie jak przyjdzie mroźna zima. Ludzie będą stać. …

    • Lanser Odpowiedz

      13 marca 2016 at 00:41

      rozgrzeje ich różaniec wszak teren jest poświęcony

  11. tbg-u Odpowiedz

    13 marca 2016 at 08:45

    No fakt każdy się paczy i ocenia dworzec ale kilka metrów dalej można zobaczyć w opłakanym bo nie powiem w nędznych rysach wyglądu postój taksówek czemu tego nie wyremontować. Bo jak się spogląda wbijając w centrum to są miejsca które też czekają na odnowienie. A jak dobrze pamiętam to jeden i jak drugi dworzec miały być koło siebie ktoś tu kłamie albo słowa nie dotrzymuje.

  12. Beata Pierdzimąka Odpowiedz

    13 marca 2016 at 09:29

    Fajny ten kibelek na pewno z niego skorzystam.

  13. nd Odpowiedz

    13 marca 2016 at 12:00

    Ooooo taki sam i wielkosciowo i organizacyjnie jak w Polancu :) :)czyli badziewiasty ,małomiasteczkowy.

    • TBG Odpowiedz

      13 marca 2016 at 21:39

      W Połańcu niestety jest lepszy

  14. mieszkaniec tbg Odpowiedz

    13 marca 2016 at 13:32

    W Połańcu jest pasaż. Szkoda że przy dworcu nie opchnęli jakiejś gastronomii :(

  15. gruby i łysy Odpowiedz

    13 marca 2016 at 21:53

    No jakiś fastfood by sie przydał w tym miejscu.