Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Akcja honorowego oddawania krwi w „Budowlance” pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”

Marzec 16, 2016 7:10 PM

W tej szczytnej akcji uczestniczyło 46 uczniów z naszej szkoły (ZSP nr 3) oraz ok. 20 uczniów z ZSP nr 2 i nauczycieli.

W „Budowlance” działa od 2006 roku Młodzieżowy Klub Honorowych Dawców Krwi pod nazwą „Budownicze RH”. W tym roku szkolnym obchodzimy 10-lecie działalności tego klubu. Jest on jednym z pierwszych młodzieżowych klubów działających w szkole w naszym regionie. Młodzież zrzeszona w tym klubie co roku oddaje duże ilości krwi, średnio 60 litrów każdego roku. W roku szkolnym 2010/2011 oddaliśmy rekordową ilość krwi 84 litry. Mamy nadzieję pobić ten rekord w tym roku.

Szkoła uczestniczy w Programie Profilaktycznym pod patronatem Kuratora Oświaty w Rzeszowie, podczas którego jest reprezentowana przez delegację honorowych krwiodawców i dyrektora szkoły, otrzymując znaczące wyróżnienia w postaci „Świadectwa Dojrzałości Społecznej”.

Za wspieranie i propagowanie inicjatyw PCK przez dyrektora pana Roberta Stawowego szkoła każdego roku jest wyróżniana i otrzymuje odznaczenia w postaci pucharów, dyplomów oraz statuetek przyznawanych przez Podkarpacki Zarząd PCK, Kuratora Oświaty w Rzeszowie, Rejonowy Zarząd PCK oraz władze miasta Tarnobrzega. Największym wyróżnieniem było otrzymanie przez naszą szkołę odznaczenia „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi.

W tym roku szkolnym otrzymaliśmy dyplom i puchar Dyrekcji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie za najdłużej działający klub młodzieżowy a władze miejskie ufundowały maskotkę „Kropelkę”, która stale przypomina nam, jak ważnym darem jest krew.

Dajemy przykład innym szkołom w naszym mieście i regionie do podobnej działalności. W „Górniku” od niedawna również działa Młodzieżowy Klub HDK, a dziś do akcji honorowego krwiodawstwa dołączył ZSP nr 2.

Dziękujemy młodzieży za ich humanitarną postawę – ratowanie życia ludzkiego poprzez dzielenie się krwią.

Opiekun: Julia Borek, Agnieszka Ewiak – Bałata

materiał partnera

One Response to Tarnobrzeg: Akcja honorowego oddawania krwi w „Budowlance” pod hasłem „Młoda krew ratuje życie”

  1. :) Odpowiedz

    18 marca 2016 at 15:45

    Wyrazy uznania Panie i Panowie :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>