Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Pięć nowych defibrylatorów

Marzec 16, 2016 9:50 AM

Pięcioma nowymi defibrylatorami dysponuje od wczoraj Tarnobrzeg. Sprzęt ratujący ludzkie życie został przekazany dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobowie, Wielowsi i Mokrzyszowie oraz na potrzeby miasta, tj. do Straży Miejskiej i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zakupiono defibrylatory AED Plus, czyli sprzęt medyczny, który ratuje ludzkie życie w sytuacji zatrzymania akcji serca. Jest to urządzenie, które wspiera ratownika w czasie całej akcji ratowniczej, począwszy od pierwszych czynności na miejscu zdarzenia, przez analizę rytmu do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i przeprowadzenia defibrylacji. Wbudowany metronom wskazuje prawidłową częstość uciśnięć klatki piersiowej, a unikalna, jednoczęściowa elektroda samoprzylepna kontroluje głębokość ucisków.

Wskazówki dźwiękowe i wizualne defibrylatora informują ratującego jak skutecznie przebiega resuscytacja, czy głębokość i częstotliwość ucisków jest prawidłowa. Pojawiający sie słupek wskazuje jak wiele brakuje do osiągnięcia wytycznych resuscytacji.

Ponieważ AED Plus „widzi” resuscytację ratującego, może on usłyszeć i zobaczyć jak mu idzie oraz co należy jeszcze poprawić by uratować pacjenta.

- Zakup defibrylatorów był jednym z projektów budżetu obywatelskiego, niestety ten pomysł nie został zaakceptowany przez mieszkańców. Jednak władze miasta zauważyły potrzebę zakupu. Z funduszy miasta zakupiono trzy defibrylatory oraz zwrócono się także z tą prośbą do WORD Tarnobrzeg. Pomysł ten spotkał się z akceptacją dyrektora WORDu Kamila Kalinki, który przeznaczył fundusze na dwa defibrylatory - - mówi prezydent miasta Grzegorz Kiełb.

foto&info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>