Siarka Tarnobrzeg przegrywa z Polfarmexem Kutno (fotoreportaż oraz video HD)

Dwudziestą pierwszą porażkę w sezonie ponieśli koszykarze Siarki Tarnobrzeg. Podopieczni trenera Pyszniaka przegrali z Polfarmexem Kutno 58:63 (10:8, 16:14, 8:16, 24:25) , w meczu 25. kolejki Tauron Basket Ligi.

Spotkanie w pierwszej kwarcie nie było zbyt ofensywne, a przez to rywalizacja była bardzo wyrównana. W drużynie gospodarzy po dłuższej przerwie wreszcie zagrał Gary Bell, ale tym razem zabrakło Mfona Udofii, który nie wystąpi już w zespole Siarki. Ta część meczu zakończyła się wynikiem 10:8 dla tarnobrzeżan.

W drugiej kwarcie Siarka zdobyła cztery punkty przewagi po rzutach wolnych Kacpra Młynarskiego, ale później dzięki akcjom Josha Parkera i Grzegorza Grochowskiego na prowadzeniu był Polfarmex. Od tego momentu gospodarze zanotowali serię 9:0 i po rzutach wolnych Jakuba Zalewskiego było 26:19. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 26:22, a straty odrobił lekko Jacek Jarecki.

W połowie trzeciej kwarty po akcji 2+1 Kacpra Młynarskiego Siarka zdobyła pięciopunktową przewagę, ale od tego momentu serią 7:0 popisali się kutnianie i po trafieniu Mateusza Bartosza to oni minimalnie prowadzili. W końcówce tej części meczu celny rzut zanotował jeszcze Grzegorz Grochowski i po 30 minutach to goście wygrywali 38:34.

W ostatniej kwarcie zespół trenera Jarosława Krysiewicza prowadził już 60:49, ale po serii 9:0 i trafieniu Zacha Robbinsa gospodarze zbliżyli się na zaledwie dwa punkty. W samej końcówce na linii rzutów wolnych stawał jednak Michael Fraser, który zapewnił zwycięstwo Polfarmexowi.

Najlepszym strzelcem gości był Jarosław Zyskowski z 16 punktami. Mateusz Bartosz dołożył do tego 10 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Zach Robbins z 17 punktami i siedmioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – POLFARMEX KUTNO 58:63 (10:8, 16:14, 8:16, 24:25)

SIARKA: Robbins 17, Zalewski 11 (2×3), Patoka 11, Młynarski 8, Wall 6 (1×3), Bell 5 (1×3), Pandura 0, Strzelecki 0
POLFARMEX: Zysowski 16 (1×3), Bartosz 10, Jarecki 8 (1×3), Fraser 7, Grochowski 6, Gabiński 5 (1×3), Parker 5 (1×3), Faber 4, Malczyk 2

STATYSTYKI Z MECZU

W sobotę 26. marca Siarka podejmie we własnej hali Anwil Włocławek. Mecz rozpocznie się o godz.18.