Sensacja w Tarnobrzegu! Siarka wygrywa z Anwilem Włocławek (fotoreportaż oraz video HD)

Wielka niespodzianka w Tarnobrzegu! Skazana na pożarcie Siarka Tarnobrzeg pokonała przed własną publicznością Anwil Włocławek 84:83 (20:25, 21:21, 25:22, 18:15).

Anwil rozpoczął to spotkanie po swojej myśli – dobrze spisywał się David Jelinek, a po rzutach wolnych Kervina Bristola było już 11:2. Siarka mogła liczyć jednak na Daniela Walla i Jakuba Zalewskiego, dzięki czemu szybko zbliżyła się na dwa punkty. W końcówce tej części meczu ważną trójkę trafił Michał Chyliński, a włocławianie dzięki akcji Roberta Tomaszka prowadzili 25:20.

W drugiej kwarcie w ataku uaktywnił się Gary Bell – po jego rzucie tarnobrzeżanie doprowadzili do remisu, a prowadzenie gospodarzom dał Zalewski. W drużynie trenera Igora Milicicia skutecznymi akcjami odpowiadali Chyliński, Bristol oraz Andjusić – po trafieniu tego ostatniego goście wygrywali po 20 minutach 46:41.

W trzeciej kwarcie Siarka ponownie potrafiła zdobyć przewagę – było to możliwe dzięki trafieniom Zacha Robbinsa, Kacpra Młynarskiego i Gary’ego Bella – po trójce tego ostatniego tarnobrzeżanie prowadzili 58:52. Za odrabianie tych strat wzięli się jednak podkoszowi – dzięki kolejnym akcjom Fiodora Dmitriewa i Roberta Tomaszka Anwilowi udało się wygrywać po tej części gry 68:66.

Ostatnia kwarta była bardzo zacięta i dlatego wynik rozstrzygnął się w ostatniej minucie. Po trójce Chylińskiego włocławianie prowadzili 83:82. Później ten sam zawodnik stanął na linii rzutów wolnych, ale dwukrotnie nie trafił. Siarka miała tylko kilkanaście sekund na zmianę wyniku. Kamil Łączyński faulował Jakuba Zalewskiego, a ten zamienił rzuty wolne na punkty i to gospodarze zdobyli przewagę. Ostatnia akcja należała do Anwilu, ale z dystansu nie udało się trafić Łączyńskiemu. To oznaczało sensację i zwycięstwo Siarki 84:83.

Najlepszym zawodnikiem tarnobrzeżan był Gary Bell z 19 punktami, pięcioma zbiórkami i sześcioma asystami. Po 15 punktów dodali Jakub Zalewski i Daniel Wall. W ekipie gości wyróżniał się Robert Tomaszek z 16 punktami i sześcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – ANWIL WŁOCŁAWEK 84:83 (20:25, 21:21, 25:22, 18:15)

SIARKA: Bell 19 (3×3), Zalewski 15 (3×3), Wall 15 (1×3), Młynarski 11 (2×3), Robbins 10, Strzelecki 10, Patoka 4
ANWIL: Tomaszek 16, Chyliński 15 (5×3), Jelinek 13 (1×3), Bristol 12, Andjusić 7 (1×3), Dimitriew 7, Skibniewski 5 (1×3), Stelmach 4, Łączyński 4