Wisła Sandomierz remisuje z Sołą Oświęcim (video HD)

W meczu 20. kolejki III ligi małopolsko-świętokrzyskiej Wisła Sandomierz zremisowała 1-1 (1-0) z czołowym zespołem rozgrywek – Sołą Oświęcim. Bramkę dla Wisły strzelił Mateusz Michalski, dla którego był to czwarty gol w rundzie wiosennej. W II połowie rzutu karnego nie wykorzystał Maciej Stróżak. Natomiast dla drużyny gości strzelił Dawid Skiernik.

Mimo iż przed spotkaniem Wisłę od Soły w tabeli ligowej dzieliło jedenaście miejsc, dzisiaj na boisku przy Koseły 3a, to wiślacy byli zespołem lepszym. Przed rozpoczęciem meczu drużyny i widzowie na trybunach uczcili minutą ciszy śmierć zawodnika czwartoligowego Śląska Łubniany Tomasza Drąga. 40-letni piłkarz zmarł tydzień temu podczas meczu ligowego z KS Krasiejów.

Wiślacy dzielnie stawili czoła rosłym i doświadczonym piłkarzom Soły. W 13. minucie Wojciech Dziadzio popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego, ale z wielkim trudem futbolówkę za linię końcową wybił Daniel Bomba. Cztery minuty później również z rzutu rożnego przymierzył Maciej Stróżak, i tym razem górą był bramkarz rywali. Solarze nie dawali się zamknąć na swojej połowie boiska. Sporadycznie wyprowadzali akcje, które nie były jednak w stanie zagrozić poważnie sandomierzanom.

W 27. minucie Mateusz Michalski dobrze zagrał głową do Stróżaka, który tym razem uderzył nad bramką. Tempo w ostatnich minutach pierwszej połowy wyraźnie wzrosło. Bardzo groźnie było w 40. minucie, kiedy to wiślacy stanęli jak wryci, a tymczasem podopieczni Sebastiana Stemplewskiego bez skrupułów rozgrywali akcję. Będący już w „szesnastce” Wisły Paweł Cygnar wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Hałgasowi, ale ten uderzył zbyt słabo i Kamil Szewczyk pewnie obronił.

Trzy minuty później Szewczyk interweniował ponownie, po uderzeniu Przemysława Knapika. Nadeszła ostatnia akcja pierwszej połowy. Wiślacy wywalczyli rzut rożny. Dziadzio zacentrował w pole karne, gdzie świetnie odnalazł się Michalski, zdobywając prowadzenie. Jak się potem okazało radość gospodarzy nie trwała długo. W 46. minucie zawodnicy Soły szybko rozegrali składną akcję, którą zakończył gol Dawida Skiernika.

W 52. minucie sandomierzanie mogli ponownie prowadzić. Niestety, Stróżak wykonując rzut karny posłał futbolówkę nad poprzeczkę. Dużo szczęścia Wisła miała w 56. minucie. Wtedy to Cygnar z bliskiej odległości trafił prosto w sandomierskiego golkipera. W 65. minucie znakomitą okazję miał wprowadzony chwilę wcześniej Mateusz Górny, który po podaniu Mateusza Lamparta, ustrzelił poprzeczkę. Chwilę potem ponownie głową próbował Michalski, ale złapał Bomba.

W 79. minucie podczas wyprowadzania kontrataku Dziadzio pięknym, krosowym podaniem obsłużył Górnego, ten odważnie wbiegł w „szesnastkę” i podał do Michalskiego, który strzelił zbyt słabo.

WISŁA SANDOMIERZ – SOŁA OŚWIĘCIM 1:1 (1:0)

1:0 – Michalski 45′

1:1: Skiernik 46′

WISŁA: 32. Kamil Szewczyk – 13. Dawid Korona, 24. Daniel Beszczyński, 16. Marcin Sudy (63, 7. Mateusz Górny), 4. Paweł Bażant – 19. Mateusz Lampart, 20. Fabian Burzyński (88, 11. Karol Szustak), 6. Wojciech Dziadzio, 9. Mateusz Michalski, 17. Łukasz Bukała (63, 15. Mateusz Kolbusz) – 14. Maciej Stróżak (77, 10. Bartosz Szepeta).

SOŁA: 12. Daniel Bomba – 18. Łukasz Ząbek, 11. Marcin Drzymont, 2. Dawid Wadas, 8. Konrad Furtak – 9. Mateusz Gleń, 23. Dawid Dynarek, 10. Paweł Cygnar, 17. Przemysław Knapik (67, 7. Jakub Snadny), 20. Krzysztof Hałgas (57, 15. Wojciech Jamróz) – 14. Dawid Skiernik (70, 21. Igor Szopa)

żółte kartki Sudy, Stróżak, Bażant – Wadas. sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce)

W sobotę 2. kwietnia Wisła rozegra wyjazdowe spotkanie z Beskidem Andrychów. Początek godz.16.30.

źródło: Wisła Sandomierz

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 20. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Garbarnia Kraków – Cracovia II 3:2, Sparta Kazimierza Wielka – Spartakus Daleszyce 0:3, Czarni Połaniec – Łysica Bodzentyn 0:0, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Podhale Nowy Targ 1:2, Wolania Wola Rzędzińska – Poprad Muszyna 3:2, Hutnik Nowa Huta – Wisła II Kraków 1:6, Unia Tarnów – Korona II Kielce 1:1