Porażka koszykarzy Siarki w Radomiu

Bez szans w starciu z Rosą byli koszykarze Siarki Tarnobrzeg, wyraźnie przegrywając w Radomiu 55:75. Po pierwszej połowie podopieczni trenera Pyszniaka tracili do rywali 20 punktów, straty tej nie udało im się zniwelować w trakcie dwóch kolejnych kwart.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a obie drużyny nie pokazywały najlepszej skuteczności. Świadczy o tym wynik po pięciu minutach – zaledwie 6:6. Później Rosa zanotowała jednak serię 12:0 i głównie dzięki akcjom Michała Sokołowskiego i Igora Zajcewa radomianie prowadzili 18:8.

Drugą część meczu zespół trenera Wojciecha Kamińskiego rozpoczął od 10 punktów z rzędu – po trójce Zajcewa było już 28:18. Na to starali się odpowiadać przede wszystkim Jakub Zalewski i Kacper Młynarski, ale to Rosa po pierwszej połowie wygrywała dwudziestoma punktami.

Trzecia kwarta była pod kontrolą Rosy. W ekipie gospodarzy bardzo dobrze spisywali się przede wszystkim Seid Hajrić i C.J. Harris. W Siarce straty odrabiał Zach Robbins – ale jego świetna postawa nie wystarczała do wyrównanej gry w tym meczu. Po trafieniu Daniela Szymkiewicza radomianie wygrywali po 30 minutach rywalizacji 58:34.

Ostatnia kwarta niczego nie zmieniła. Nieźle prezentował się Kacper Młynarski, ale to było za mało na gospodarzy. Rosa mogła liczyć na Igora Zajcewa i wygrała ostatecznie 75:55.

Najlepszym strzelcem Rosy był Michał Sokołowski z 14 punktami. Igor Zajcew dołożył do tego 13 punktów i sześć zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Zach Robbins z 18 punktami i 10 zbiórkami

ROSA RADOM – SIARKA TARNOBRZEG 75:55 (18:8, 20:10, 20:16, 17:21)

ROSA: Sokołowski 14 (2×3), Zajcew 13 (1×3), Harris 11 (1×3), Hajrić 10, Thomas 7 (2×3), Szymkiewicz 7 (1×3), Adams 6, Bonarek 3 (1×3), Jeszke 2, Witka 2, Zegzuła 0, Schenk 0
SIARKA: Robbins 18, Młynarski 12 (1×3), Zalewski 11 (3×3), Wall 6, Bell 4, Patoka 2, Strzelecki 2

STATYSTYKI Z MECZU

W sobotę 9. kwietnia Siarka podejmie Stal Ostrów Wielkopolski. Mecz rozpocznie się o godz.18.