Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Grażyny świętowały w Sandomierzu

Kwiecień 4, 2016 10:35 AM

W piątek, 1 kwietnia swoje święto w Sandomierzu obchodziły panie o imieniu Grażyna. Pomysłodawczynią tego nietuzinkowego wydarzenia była Grażyna Milarska.

Akcja rozpoczęła się przemarszem w stronę Bramy Opatowskiej, gdzie w otoczeniu zabytkowych murów odbył się wiec i została odczytana rezolucja. Zgodnie z jej postanowieniem 1 kwietnia każdego roku brama, z której rozpościera się widok całego Sandomierza, przejdzie we władanie Grażyn.

Następnie w sandomierskim ratuszu odbyła się cześć nieoficjalna, podczas której została wytłumaczona mickiewiczowska etymologia imienia Grażyna, kojarząca się z kobietą odważną, silną i waleczną. Był również konkurs na najpopularniejsze zdrobnienie tego imienia oraz słodki poczęstunek. Pomysłodawczyni wydarzenia, Grażyna Milarska, zaproponowała paniom słowną potyczkę w postaci żartobliwej twórczości poetyckiej, która zostanie oceniona przez komisję konkursową i nagrodzona za rok, na następnym zjeździe Grażyn w Sandomierzu.

W Sandomierzu mieszka 206 kobiet o tym imieniu.

Wszystkie pomysły dotyczące przyszłorocznych imienin można zgłosić wysyłając wiadomość na adres e-mail: katarzyna.ziolo@um.sandomierz.pl

info: UM Sandomierz

foto: Ewelina Ura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>