Wygrana koszykarzy Siarki ze Stalą Ostrów po dramatycznej końcówce. Jakub Patoka bohaterem spotkania (fotoreportaż oraz video HD)

Po niesamowitej końcówce Siarka Tarnobrzeg wygrała ze Stalą Ostrów Wielkopolski 72:70. Na niecałe trzy sekundy przed końcem tarnobrzeska drużyna zdobyła pięć punktów i wygrała mecz. Kluczowe punkty zdobył Jakub Patoka.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane i żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć przewagi. Dopiero po sześciu minutach i rzutach wolnych Gary’ego Bella Siarka prowadziła 13:10. Późniejsze trafienie Jakuba Zalewskiego dało pięć punktów przewagi gospodarzom, ale akcja DeShawna Delaneya pozwoliła ostrowianom lekko zmniejszyć straty.

Drugą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od kilku skutecznych akcji i po trafieniu Christo Nikołowa zdobyła prowadzenie. Mecz nadal był bardzo zacięty, a tarnobrzeżanie w pewnym momencie dzięki rzutowi Daniela Walla znowu byli lepsi. W końcówce dwie trójki trafił jednak Marcin Sroka, a rzuty wolne dołożył Mateusz Zębski i to ekipa trenera Zorana Sretenovicia wygrywała 33:28.

Na początku trzeciej kwarty Siarka potrafiła zbliżyć się na zaledwie jeden punkt, ale w pewnym momencie goście zanotowali serię 12:0 i po trafieniach Christo Nikołowa i Alexisa Wangmene prowadzili aż 50:36. Na to 10 punktami z rzędu odpowiedzieli jednak tarnobrzeżanie i głównie dzięki trafieniom Bell’a zmniejszyli straty do stanu zaledwie 46:50.

Wszystko w tym meczu rozstrzygnęło się w końcówce. Jeszcze na 10 sekund przed końcem po rzutach wolnych Nikołowa goście wygrywali 70:67. Później faulowany Zalewski trafił pierwszy rzut wolny, drugi specjalnie przestrzelił. Piłkę zebrał Jakub Patoka i trafił swój rzut, dzięki czemu doprowadził do remisu. Sędziowie wcześniej użyli gwizdka, co mogło zdezorientować gości, jednak po wideoweryfikacji punkty przyznano Siarce.

Następnie Nikołow próbował przez całe boisko podać do Wangmene i nie czekać na dogrywkę, a wygrać ten mecz. Kameruńczyk nie złapał jednak piłki i w posiadaniu znów byli gospodarze. Zalewski dojrzał niepilnowanego Patokę, ten trafił prosty rzut spod kosza i siódme zwycięstwo Siarki w sezonie stało się faktem.

Najlepszym strzelcem Siarki był Gary Bell z 25 punktami. Po 10 dołożyli Jakub Patoka i Jakub Zalewski. W ekipie gości wyróżniał się Christo Nikołow z 21 punktami i pięcioma zbiórkami.

SIARKA TARNOBRZEG – BM SLAM STAL OSTRÓW WIELKOPOLSKI 72:70 (17:14, 11:19, 18:17, 26:20)

Siarka: Bell 25 (4×3), Patoka 10, Zalewski 10, Młynarski 9 (2×3), Robbins 9, Wall 7 (1×3), Strzelecki 2
BM Slam Stal: Nikołow 21 (2×3), Wangmene 14, Sroka 9 (2×3), Delaney 8, Ochońko 8, Zębski 6, Dymała 2, Żurawski 2, Suliński 0

STATYSTYKI Z MECZU

Do końca rundy zasadniczej pozostały jeszcze trzy kolejki, obecnie Siarka zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Ponieważ ubiegły sezon tarnobrzeska drużyna zakończyła na ostatnim miejscu to zgodnie z regulaminem ligi kontraktowej, aby zachować prawo do gry w TBL, Siarka nie może skończyć rozgrywek na ostatnim, lub przedostatnim miejscu. W praktyce oznacza to przeskoczenie w tabeli Trefla Sopot, który legitymuje się identycznym bilansem jak Siarka (7 zwycięstw i 22 porażki), ma jednak lepszy bilans w spotkaniach bezpośrednich.

W najbliższą środę Siarka zmierzy się na wyjeździe z Turowem Zgorzelec, w sobotę 16 kwietnia podejmie we własnej hali MKS z Dąbrowy Górniczej na zakończenie zaś zmierzy się w Gdyni z Asseco. Rywalami Trefla będą zaś Rosa Radom, Stal Ostrów Wielkopolski oraz Turów.