Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Kobiece akty światłem malowane

Kwiecień 11, 2016 8:05 PM

Do końca bieżącego miesiąca w Zamku Tarnowskich w Dzikowie można oglądać wystawę fotografii aktu Pawła Matyki. Choć autor pierwsze zdjęcia wykonał już w 2005 roku, to tarnobrzeżanie akty światłem malowane, mogą podziwiać po raz pierwszy.

- To nie jest prosta sprawa aby znaleźć odpowiednie miejsce dla zdjęć tego typu, w końcu się udało, zadzwonił do mnie dyrektor muzeum Tadeusz Zych z propozycją, z której chętnie skorzystałem – opowiada autor.

- Prezentowane prace tarnobrzeskiego artysty fotografika, wpisują się w klasyczny nurt artystycznego aktu, ukazując w sposób niezwykle subtelny ludzkie – kobiece ciało. Patrząc na nie widzimy to, co wydaje się w akcie najważniejsze; pomimo nagości ciało nie zostało odarte  (jak ma to miejsce w pornografii) z tajemnicy – tłumaczy dyrektor Zych.

Na wystawie znajduje się 26 fotografii, na których kobiece ciała w harmonijny sposób oświetla delikatne światło.

- Prace powstają przy długim czasie naświetlania, w zaciemnionym pomieszczeniu a efektu nie mogę zobaczyć w trakcie wykonywania zdjęć – tłumaczy Paweł Matyka. – Dodatkowo przez kilkanaście sekund modelka musi być nieruchoma, by wyeliminować poruszenie na zdjęciu. Ze względu na to nie każdy kadr jaki sobie zamarzę mogę wykonać – dodaje.

Wernisaż wystawy odbył się w minioną niedzielę.

foto: Piotr Morawski

One Response to Kobiece akty światłem malowane

  1. Mieszkaniec Odpowiedz

    14 kwietnia 2016 at 21:54

    To mi się podoba :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>