Zwycięstwo juniorów Siarki Tarnobrzeg ze Stalą Nowa Dęba (fotoreportaż oraz video HD)

Juniorzy starsi Siarki Tarnobrzeg wygrali z rówieśnikami z Nowej Dęby 2:0 (1:0) w meczu 15 kolejki I ligi wojewódzkiej.

Mimo, iż Siarka od początku spotkania dominowała na boisku, to przez słabą skuteczność nie potrafiła objąć w tym meczu prowadzenia. Sztuka ta udała się dopiero po trafieniu Jakuba Głaza w 28 minucie. Od 66 minuty tarnobrzeska drużyna grała w osłabieniu, po tym jak czerwoną kartką ukarany został bramkarz Krzysztof Piętowski. W bramce Siarki stanął Przemysław Janowski, zaś jeden zawodnik z pola musiał opuścić boisko. W 75 minucie bramkarza Stali pokonał Krzysztof Koselak, ustalając wynik meczu na 2:0 dla Siarki.

Zwycięstwo nad nowodębską Stalą to druga wygrana podopiecznych trenera Szkutnika w rundzie wiosennej. Obecnie Siarka zajmuje czwarte miejsce w 1 lidze wojewódzkiej, tracąc do trzeciego Iglopoolu z Dębicy pięć punktów.

O pozostanie w 1 lidze wojewódzkiej walczyć będą juniorzy Stali, którzy w czterech wiosennych kolejkach zdobyli tylko jeden punkt, remisując z Błękitnymi Ropczyce 1:1. Podopieczni trenera Majdańskiego, z dorobkiem 12 punktów zajmują 10 lokatę, wyprzedzając Polonię Przemyśl (8 pkt) i Wisłokę Dębica 7 pkt.

W ramach 16. kolejki Siarka rozegra wyjazdowe spotkanie z Wisłoką Dębica, Stal zaś podejmie Stal Stalową Wolę.