Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Nowe ruchy osuwiskowe na skarpie w Miechocinie

Kwiecień 23, 2016 6:56 PM

Blisko 6 mln złotych kosztowały prace zabezpieczające skarpę na osiedlu Miechocin, po tym jak osunęła się po ulewnych deszczach w 2010 roku. Nie minęły dwa lata i pojawiły się nowe ruchy osuwiskowe.

- W 2014 roku wydawało się, że zabezpieczaliśmy praktycznie całe osuwisko, czyli to co wynikało z projektu z 2011 roku – tłumaczy prezydent Tarnobrzega. – Niestety, obok wzmocnionego obszaru pojawiły się nowe, niewielkie ruchy osuwiskowe – dodaje.

Prace zabezpieczające skarpę rozpoczną się nie wcześniej niż w przyszłym roku. Najpierw opracowana zostanie dokumentacja geologiczna, na wykonanie której miasto otrzymało promesę w wysokości 40 tys. zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, stanowiącą 80% kosztów przewidzianych dla tego etapu inwestycji. Wykonana dokumentacja zostanie przekazana do ministerstwa, aby miasto mogło przejść do kolejnej fazy: opracowania dokumentacji budowlanej, co nastąpi jednak nie wcześniej niż w następnym roku. Końcowym etapem będzie natomiast budowa.

One Response to Tarnobrzeg: Nowe ruchy osuwiskowe na skarpie w Miechocinie

  1. idtrhf Odpowiedz

    25 kwietnia 2016 at 13:15

    Najlepiej byłoby przesiedlić tych ludzi, a nie ratować osuwisko, które i tak będzie niszczeć, w sposób naturalny. A nie wydawać kolejne miliony. Ja wiem, że to nic przyjemnego dla mieszkańców, ale lepsze dla ich bezpieczeństwa i budżetu miasta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>