Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega (video)

Kwiecień 26, 2016 10:29 PM

Finał konkursu „Buduj z pasją”, Tarnobrzeg „Gminą na 5”, zwolnienia od podatku dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, informacje dotyczące czwartkowej sesji Rady Miasta m.in. uchwały o dokapitalizowanie TARR-u aby ten mógł zwrócić Urzędowi Marszałkowskiemu 75 tysięcy złotych oraz wydarzenia kulturalne związane z długim majowym weekendem – to główne tematy dzisiejszej konferencji zwołanej przez prezydenta Tarnobrzega Grzegorza Kiełba.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

video: Piotr Morawski

2 Responses to Konferencja prasowa prezydenta Tarnobrzega (video)

 1. brzoza Odpowiedz

  27 kwietnia 2016 at 21:27

  Pan Prezydent mówi, „że nie wie o co ten krzyk o wirtualną drogę w Zwierzyńcu, która przynajmniej do 2018 r. nie powstanie”, ale przecież to do Pana Prezydenta dwie tarnobrzeskie organizacje – działkowcy i przyrodnicy złożyły jesienią 2015r. dwa wnioski w ramach konsultacji społecznych Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowana przestrzennego Miasta Tarnobrzega właśnie o wykreślenie tej planowanej drogi z projektu Studium. I Pan Prezydent wie, ze taki temat mieszkańcy zgłaszali i wyraźnie wypowiadali się przeciwko takim planom poprowadzenia drogi w złożonych wnioskach. Ale wnioski te nie zostały uwzględnione.
  Mieszkańcy nie protestują przeciwko budowie drogi(bo nie jest przecież budowana – to taki skrót myślowy), tylko przeciwko planom takiego poprowadzenia drogi w przyszłości i bez znaczenia, czy to będzie za 3, 5 czy za 10 lat. I właśnie na etapie prac planistycznych jest moment na poważne i rozsądne dyskusje, bo potem będzie za późno jak droga zostanie wpisana w Studium.
  Wnioski będą ponowione w aktualnych konsultacjach społecznych ( do 16 maja można takie składać) i mamy nadzieję, że Pan Prezydent pochyli się raz jeszcze nad nimi i zmieni zdanie.
  Taka jest geneza „protestu” – skoro jest ścieżka formalna, to składane są wnioski z uzasadnieniem i to powinno być wiążące, żeby osoby uprawione się tym zajęły. A że Zwierzyniec jest wyrzynany na naszych oczach, to tym bardziej jest to konieczne, żebyśmy mieli na mapie miasta nasz Zwierzyniec, a nie wspomnienie po nim.

 2. Badu Odpowiedz

  28 kwietnia 2016 at 15:05

  A propos wypowiedzi p. Prezydenta ok. 31 minuty – społeczna inicjatywa informacyjna dla lasu:
  https://www.facebook.com/uratujmyzwierzyniecdlatarnobrzega/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>