Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

Kwiecień 27, 2016 10:19 AM

Prezydent Tarnobrzega skierował na sesję Rady Miasta projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości stanowiącego regionalną pomoc inwestycyjną dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Zwolnieniu z podatku od nieruchomości na 36 miesięcy podlegać miałyby grunty, budynki lub ich części oraz budowle lub ich części związane z inwestycją na terenie Parku Technologicznego. Zapisy uchwały nie określają minimalnego nakładu finansowego, zatem inwestycje o niższych nakładach będą mogły liczyć na wsparcie w postaci pomocy publicznej. Intensywność pomocy (czyli udział środków publicznych w kosztach kwalifikowanych) może wynosić od 50% dla dużych przedsiębiorców, 60% dla średnich przedsiębiorców, do 70% dla małych przedsiębiorców. Maksymalna kwota pomocy niepodlegająca notyfikacji komisji UE to 37,5 mln €.

Zwolnieniu z podatku nie będą podlegać nieruchomości związane z działalnością handlową, instytucji finansowych, stacji paliw, myjni samochodowych oraz w zakresie wynajmu powierzchni handlowej.

Przedsiębiorcy ubiegający się o zwolnienie z podatku od nieruchomości będą zobowiązani do pisemnego zgłoszenia zamiaru korzystania z pomocy jeszcze przed rozpoczęciem prac związanych z inwestycją.

Prezydencka intencja jest już kolejnym elementem wspierania przedsiębiorców i inwestycji w Tarnobrzegu. Przed rokiem, uchwałą Rady Miasta wprowadzono pięcioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości, z którego mogą korzystać przedsiębiorcy na terenie całej gminy inwestujący przynajmniej 500 000 zł, w listopadzie ubiegłego roku wprowadzono zwolnienia z podatku od środków transportowych.

Wszelkich informacji o zwolnieniach podatkowych stanowiących regionalną pomoc inwestycyjną w Tarnobrzegu udziela:
Centrum Obsługi Inwestora
Urzędu Miasta Tarnobrzega
Tel. 15 81-81-299
Tel. Kom. 602-248-280
e-mail: coi@um.tarnobrzeg.pl

info: UM Tarnobrzeg

One Response to Tarnobrzeg: Zwolnienia podatkowe dla przedsiębiorców inwestujących w Tarnobrzeskim Parku Przemysłowo-Technologicznym

  1. Głosowałem na G. Kiełba ! Odpowiedz

    27 kwietnia 2016 at 10:45

    Grzegorz Kiełb ! Wyzwoliciel Tarnobrzega ! Grzegorz Kiełb !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>