Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

28.05 (sobota) Solowy koncert Tomasza Budzyńskiego

Maj 6, 2016 11:42 AM

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na solowy koncert Tomasza Budzyńskiego, który odbędzie się w sobotę 28. maja o godz.17. Koncert odbędzie się w ramach obchodów święta miasta. Bezpłatne wejściówki do odbioru w TDK, od 12. maja.

TOMASZ BUDZYŃSKI – malarz, poeta, a przede wszyst­kim roc­kowy woka­li­sta znany głów­nie z zespo­łów Armia, Siekiera oraz 2Tm2,3. Na jego kon­cie są już trzy solowe albumy.

Urodził się w Tarnobrzegu 2 paź­dzier­nika 1962 roku. Dawny woka­li­sta kul­to­wego zespołu Siekiera. W 1985 roku wraz z Robertem Brylewskim i filo­zo­fem Sławomirem Gołaszewskim zało­żył zespół Armia, w któ­rym jest woka­li­stą do dziś. Ma w swoim dorobku ponad 20 płyt. Mówi jed­nak, że przede wszyst­kim jest mala­rzem. W 2011 roku zade­biu­to­wał jako reży­ser oraz pisarz. Książka „Soul Side Story” to lite­racka i poetycka auto­bio­gra­fia, a pierw­sze spo­tka­nie autor­skie popro­wa­dził Andrzej Stasiuk w listo­pa­dzie na Międzynarodowym Festiwalu Literackim „Conrad 2011” w Krakowie. Pełnometrażowy film „Podróż na Wschód” miał swoją pre­mierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Nowe Horyzonty” we Wrocławiu.

Tomasz Budzyński nagrywa płyty solowe, z któ­rych ostat­nia pt. „Osobliwości” uka­zała się w czerwcu 2011 roku. Podczas kon­cer­tów solo­wych można usły­szeć reper­tuar także z pozo­sta­łych płyt „Taniec szkie­le­tów”, „Luna” a także z reper­tu­aru Armii w nie­zwy­kłych akustyczno-elektronicznych aran­ża­cjach. Koncerty solowe Tomasza Budzyńskiego to nie­po­wta­rzalna oka­zja pozna­nia jego twór­czo­ści z innej, poza roc­ko­wej strony, aku­styczny kli­mat gitary, elek­tro­niki i akor­de­onu, na któ­rym gra Karol Nowacki, pod­kre­ślają war­tość poezji arty­sty i budują medy­ta­cyjny i trans­owy kli­mat nie pozba­wiony jed­nak ele­men­tów humo­ry­stycz­nych.

6 Responses to 28.05 (sobota) Solowy koncert Tomasza Budzyńskiego

 1. Puzonista Odpowiedz

  6 maja 2016 at 18:40

  Najlepiej by Budzy zrobił jakby się przeprowadził na stałe do Tarnobrzega to by przynajmniej zaoszczędził na częstych kosztach podróży. Ileż razy można można zapraszać kolesia? Do kompletu brakuje mi tylko wieczorku w przyparafialnym klubie AA i mielibyśmy komplet.

 2. brrr Odpowiedz

  7 maja 2016 at 12:18

  Jednak jak widać niektórzy to mają problemy … Nie podoba się to nie idę a nie trzeba od razu szlochać na forum. Są tacy, którzy chętnie na koncert pójdą.

  • Legionista Odpowiedz

   7 maja 2016 at 14:25

   Myślisz może, że więcej coś znaczysz
   Bo masz rozum, dwie ręce i chęć
   Twoje miejsce na Ziemi tłumaczy
   Zaliczona matura na pięć
   Są tacy – to nie żart,
   dla których jesteś wart

   Mniej niż zero
   Oooo oooo oooo oooo

 3. student Odpowiedz

  7 maja 2016 at 12:35

  Obecnie jak ktoś ma coś napisać to tylko hejty, gdy impreza jest ok to siedzi cicho. Ludzie siedzą przed klawiaturą i wylewają swoje życiowe frustracje. Może to jakaś nowoczesna forma terapii?

 4. Azja Odpowiedz

  9 maja 2016 at 12:03

  od czsów Siekiery to zawsze chwalił się publicznie, że jest z Puław, więc pytam się, a od którego to roku poczuł się Tarnobrzeżaninem. A może to Maryja zawsze dziewica sprawiła, że nagle uwierzył w siarkę.

  • Legionista Odpowiedz

   9 maja 2016 at 22:47

   odpowiedź na to pytanie zna tylko dyrektor GOK Gorzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>