Nadzieja umiera ostatnia. Wisła Sandomierz – Wolania Wola Rzędzińska 3:1 (zdjęcia oraz video HD)

Walcząca o utrzymanie Wisła Sandomierz wygrała z Wolanią Wola Rzędzińska 3:1 w meczu 28. kolejki III ligi małopolsko – świętokrzyskiej. Dzięki wygranej Wisła odrobiła jeden punkt do bezpiecznego, ósmego miejsca. Do końca rozgrywek pozostało już tylko sześć kolejek, Wiślacy zaś rozegrają jeszcze pięć spotkań, bowiem w 30 kolejce pauzują.

Do przerwy Wisła prowadziła już 3:0, po bramkach Dawida Korony, Mateusza Michalskiego i Macieja Stróżaka. Po przerwie podopieczni trenera Pacholarza oddali pole gry rywalom, co zemściło się bramką Konrada Wołoszyna w 62 minucie. W 84 minucie goście mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki kontaktowej, jednak bramkarz Wisły obronił rzut karny wykonywany przez Adriana Ślęzaka.

Bramka zdobyta przez Macieja Stróżaka była jego 17 trafieniem w sezonie. Obecnie wraz z Krzysztofem Szewczykiem z rezerw Cracovii Stróżak przewodzi w klasyfikacji strzelców ligi.

WISŁA SANDOMIERZ – WOLANIA WOLA RZĘDZIŃSKA 3:1 (3:0)

1:0 – Korona 16′
2:0 – Michalski 40′
3:0 – Stróżak 45′
3:1 – Wołoszyn 62′

WISŁA: Zolech – Korona, Beszczyński, Kolbusz, Chorab – Lampart (Bażant 86′), Sudy, Burzyński, Szepeta (Szustak 70′) – Michalski (Górny 55′), Stróżak (Kwiecień 89′)
WOLANIA: Chochołowicz – Szosta, Cabała, Baruch, Nalepka – Adamowski (Szkotak 60′), Ślęzak, Wilk, Mącior (Minorczyk 81′) – Szatko, Lubera ( Wołoszyn 46′)

W ramach 29. kolejki Wisłę czeka bardzo ważny mecz z Hutnikiem Nowa Huta, który podobnie jak sandomierska drużyna walczy o utrzymanie. Spotkanie odbędzie się w Krakowie, w sobotę 14. maja, początek godz.18.

foto&video: Piotr Morawski

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 28. KOLEJKI III LIGI MAŁOPOLSKO-ŚWIĘTOKRZYSKIEJ: Garbarnia Kraków – Beskid Andrychów 7:0, Soła Oświęcim – Podhale Nowy Targ 1:0, Łysica Bodzentyn – Poprad Muszyna 1:2, Spartakus Daleszyce – Wisła II Kraków 2:1, Cracovia II – Korona II Kielce 1:0, Sparta Kazimierza Wielka – Unia Tarnów 0:0, Czarni Połaniec – Hutnik Nowa Huta 2:0, pauza – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski