Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

4 dyrektorów do wymiany, do 14 nauczycieli straci pracę, za dużo przynajmniej o jedno przedszkole – sytuacja w tarnobrzeskiej oświacie (video)

Maj 11, 2016 12:36 PM

Sytuacji w tarnobrzeskiej oświacie poświęcona była wczorajsza konferencja w magistracie. O zatrudnieniu, nie malejących kosztach, wypowiedzeniach dla nauczycieli, mówili prezydent oraz naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia.

W bieżącym roku 12 dyrektorom tarnobrzeskich placówek oświatowych skończyła się umowa o pracę.

Większość grona dyrektorskiego, ze względu na to, że jesteśmy bardzo usatysfakcjonowani ich pracą dostała propozycję przedłużenia na okres pięć lat – wyjaśniał wczoraj prezydent.

Uznanie w oczach władzy uzyskały dyrektorki przedszkoli nr 3, 4, 9 i 17, szkoły podstawowej nr 4, oraz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

W szkołach ponadgimnazjalnych nr 1 i 3 wybrani zostali nowi dyrektorzy, od 1. września w szkole ponadgimnazjalnej nr 1 zamiast Piotra Wałcerza będzie Marcin Pilarski, zaś w Budowlance, miejsce Roberta Stawowego zajmie Rafał Sawicki. Dyrektorem Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 2 pozostanie Marek Szczytyński, który wygrał ogłoszony w tym roku konkurs.

Konkurs na dyrektora zostanie ogłoszony w szkole podstawowej nr 3 oraz w przedszkolu nr 12 – dyrektorka tej placówki przechodzi na emeryturę.

ZWOLNIENIA NAUCZYCIELI

Na tą chwilę, do klas pierwszych w tarnobrzeskich podstawówek pójdzie 162 dzieci, o prawie połowę mniej niż w roku ubiegłym, kiedy było to ponad 300 pierwszoklasistów. Mniejsza liczba dzieci, to mniejsza liczba etatów nauczycieli wychowania początkowego.

- Wręczyliśmy pięć wypowiedzeń umowy o pracę – wyjaśnia naczelnik Jolanta Kociuba. – Część nauczycieli zdecydowała się na roczne urlopy zdrowotne – dodaje. Przez najbliższy rok nauczyciele Ci będą więc otrzymywać pensje płaconą z budżetu miasta.

Według wstępnych szacunków w gimnazjach pracę straci 7 nauczycieli, w szkołach ponadgimnazjalnych 25. – Ta liczba z pewnością jest mocno przeszacowana, podobnie jak to miało miejsce w roku ubiegłym – wyjaśnia naczelnik Kociuba.

ZA DUŻO PRZYNAJMNIEJ O JEDNO PRZEDSZKOLE

Nie zmieniła się sytuacja w tarnobrzeskich przedszkolach, nadal jedne oddziały nie mają problemów ze skompletowaniem grup, w innych zaś dzieci „brakuje”. Łącznie do przeszkoli zapisanych zostało 1169 dzieci, w ubiegłym roku było ich 1254. – Przynajmniej o jedno przedszkole mamy za dużo – mówi naczelnik Kociuba.

Szczegóły w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

12 Responses to 4 dyrektorów do wymiany, do 14 nauczycieli straci pracę, za dużo przynajmniej o jedno przedszkole – sytuacja w tarnobrzeskiej oświacie (video)

 1. Two Odpowiedz

  11 maja 2016 at 21:49

  Konkubinat tych dwojga na początku szokował, potem obrzydzał, później zniesmaczał a teraz każdy jest obojętny… Mijamy jak śmietniki koło których chodzimy codziennie ….

 2. lolek Odpowiedz

  12 maja 2016 at 07:15

  domniemany konkubinat jest sprawą osobistą tych dwojga.
  jak się chce uderzyć w Kiełba to można przecież merytorycznie,to tak jak z poprzednikiem,po cóż wyciągać mu te wszystkie kochanice fotela prezydenckiego skoro popełnił setki błędów i to przez nie przegrał a nie przez swój apetyt na panie.
  władza jest od zawsze skutecznym afrodyzjakiem i działa na płeć piękną.nic dziwnego zresztą.

 3. nauczyciel Odpowiedz

  12 maja 2016 at 08:33

  Po 5 latach następnej kadencji dyrektorka SP 4 to chyba będzie już pod 70.Powinna dawno odejść na emeryturę i zwolnić miejsce młodym

  • nie nauczyciel Odpowiedz

   13 maja 2016 at 11:58

   Mają przecież wcześniejsze emerytury „tak ciężko na nie pracując” a tu ze stołka ani ich pałą wygonić albo chcą brac i emeryturę i pracować albo przyssą się do stołka

 4. ??? Odpowiedz

  12 maja 2016 at 08:55

  Dobry manager wg. Kiełba to nowy dyrektor, który ściągnie 50 ukraińców do tarnobrzeskiej szkoły. Niemcy chętnie oddadzą kilku syryjczyków, możliwe że nawet dobrze zapłacą. Też weźmy. Do emerytur też brakuje więc ratujmy je i wzorem Niemiec zaprośmy kilka młodych rodzin imigranckich.

 5. tarnobrzeżanin Odpowiedz

  12 maja 2016 at 09:52

  Ciekawe dlaczego w szkołach ponadgimnazjalnych mamy coraz mniej uczniów? Dyrektorzy są słabi – z tym można się zgodzić. Zarządzający nimi również do orłów nie należą. Dziś nastolatkowie i prywatne szkoły wiedzą, że reklama jest dźwignią handlu ale 70 letni dyrektorzy państwowych placówek już mogą tego nie wiedzieć… Jeżeli sami nie potrafimy wymyślić kampanii reklamowej to podpatrujmy innych. Nawet na tym portalu Powiat Stalowowolski w bardzo atrakcyjny sposób reklamuje swoje szkoły ekstra filmem promocyjnym swoje szkoły. Reklama w idealny sposób trafia prosto do młodzieży, która gazet zbyt wiele nie czyta. Tarnobrzeg widać ma lepszy sposób na poprawienie frekwencji w swoich szkołach, jak to kolega wyżej napisał – ściągnie Ukraińców. Kto za nich zapłaci? Ukraina? Szczerze wątpię. Pieniążki zapewne da polski rząd z podatków wszystkich Polaków w imię uratowania kilku zbędnych etatów.

 6. Kiełba obietnice Odpowiedz

  12 maja 2016 at 18:58

  Rynek pracy miał się poprawić a nie osłabić. Nie prezydent da swoje pobory tym co nie maja do garnka włożyć. Może w tedy zacznie pozytywnie myśleć albo niech zwolni stołek.

 7. Halina Odpowiedz

  12 maja 2016 at 20:22

  Nauczanie początkowe nie istnieje od lat, pani naczelnik wykazuje się niekompetencją.

 8. tututu Odpowiedz

  12 maja 2016 at 20:28

  Nie rozumiem, pięciolatki zostały na rok dłużej w przedszkolach,a przedszkolaków jest mniej niż w roku ubiegłym, jak to możliwe? nie ma grup dla trzylatków czy jak?

 9. ukraincy Odpowiedz

  14 maja 2016 at 14:40

  Wymiana dyrektorow bo beda przyjmowac UKAINCOW do szkol, wszystko jasne… Nie chcieli poslusznie wykonac to do zwolnienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>