KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg w finale Mistrzostw Polski (fotoreportaż)

O tym, że w obecnym sezonie KTS SPAR Zamek celuje w zdobycie 25. tytułu Drużynowego Mistrza Polski wie dobrze każdy kibic tarnobrzeskiej drużyny. W drodze do upragnionego złota podopieczne trenera Nęcka wykonały przedostatni krok, pokonując w półfinale Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 2:0.

W pierwszym wyjazdowym meczu półfinałowym KTS wygrał 3:0, po zwycięstwach Li Qian, Natalii Partyki i Pan Yingying, która dopiero w tie-breaku pokonała byłą zawodniczkę tarnobrzeskiego klubu Monikę Pietkiewicz.

Większy opór tenisistki z Lidzbarka postawiły w sobotnim półfinale, który rozegrany został w tarnobrzeskiej hali MOSiR. W pierwszej grze bezkonkurencyjna w polskiej lidze Han Ying wygrała z Moniką Pietkiewicz 3:0. Swoją waleczność kolejny raz pokazała Natalia Partyka, która w drugiej grze, przegrywała już 0:2 z Ukrainką Anną Gaponovą. W kolejnych trzech setach Natalia znalazła jednak swoją taktykę na rywalkę i wygrała po tie-braku 3:2.

Mniej szczęścia miała Kinga Stefańska, która mimo prowadzenia 2:0 z Białorusinką Aliną Arlouskają, przegrała po zaciętej walce 2:3. Formalności dopełniła jednak szybko Han Ying, która w czwartej grze  wypunktowała Annę Gapanovą i awans tarnobrzeżanek do finału stał się faktem.

W finale KTS SPAR ZAMEK zmierzy się z dobrze znaną drużyną z Sochaczewa. W półfinale SKTS pokonał GLKS Wanzl Scania Nadarzyn 2:0 i 3:2. W ubiegłym sezonie podopieczne trenera Nęcka nie dały żadnych szans rywalkom z Sochaczewa, wygrywając finałową rywalizację bez przegranej partii i tracąc w dwumeczu zaledwie dwa sety.