Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Oświetlony Zamek Tarnowskich tylko w “Noc Muzeów” (fotoreportaż oraz video HD)

Maj 15, 2016 12:04 AM

O tym jak pięknie i okazale prezentuje się oświetlony Zamek Tarnowskich mógł przekonać się ten, kto w Noc Muzeów odwiedził siedzibę Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega. Zobaczyć zabytkowy pałac w sztucznym świetle nie jest łatwo, z prozaicznego powodu czyli kosztów, jak wyjaśnia nam dyrektor muzeum.

foto&video: Piotr Morawski

7 Responses to Tarnobrzeg: Oświetlony Zamek Tarnowskich tylko w “Noc Muzeów” (fotoreportaż oraz video HD)

  1. zzzzz Odpowiedz

    15 maja 2016 at 11:22

    Jakoś kościoły są oświetlone co noc i nikt nie mówi o kosztach. Chyba że to jest za “Bóg zapłać”.

  2. oczko Odpowiedz

    15 maja 2016 at 11:35

    “Pięknie się prezentuje”? nie przesadzajcie. Pięknie może by się zamek prezentował gdyby włączyli wszystkie światła bo chyba nie tylko ja widzę na zdjęciach ciemną, niepodświetloną ścianę kaplicy… Po co kupiono i zamontowano oświetlenie zamku? Po to aby go nie włączać, nie oświetlać? Brawo Tarnobrzeg! Nawet w Noc Muzeów oszczędzajmy a później dziwmy się że turyści nas omijają. Żenuła.

  3. mieszkaniec Odpowiedz

    15 maja 2016 at 11:50

    Często kłuje w oczy widok lamp ulicznych zapalonych w dzień, które zarządzającym jakoś nie przeszkadzają ale włączenie podświetlenia zamku TYLKO raz w roku w “święto muzeów” to przegięcie. Tyle prądu zmarnować. Nasze miasto woli pozostać ciemną dziurą na mapie Polski chyba, że mnie ktoś oświeci i napisze w jakim innym celu kupuje się lampy do podświetlania zabytków?

    • :) Odpowiedz

      15 maja 2016 at 12:48

      Ja ci odpowiem. Lampy do podświetlania budynków mogą ułatwić celne zrzucenie bomb.

  4. Dorian Odpowiedz

    15 maja 2016 at 12:17

    przednia strona zamku powinna być oświetlona cały rok, tak jak zabytki w wielu innych miastach

  5. Metronom Odpowiedz

    15 maja 2016 at 17:39

    W Chmielowie k/GS-u na zakręcie miejscowy meczet świeci się dłużej niż wieża Eifela w Paryżu wiec można. Zych to porażka a nie Prezes!

  6. turysta Odpowiedz

    16 maja 2016 at 12:23

    W każdym normalnym mieście spacerując widuję oświetlone zabytki tym bardziej dziwi mnie fakt, że w Tarnobrzegu podświetlamy naszą perłę tylko raz do roku.
    Oglądając strony www o zabytkach czy albumy bardzo często pokazują one zdjęcia robione właśnie w nocy gdy obiekt jest efektownie podświetlony. Gadka dyrektora o kosztach jest wręcz nie na miejscu. Muzeum nie zbankrutuje gdy podświetli zamek np. 2 godziny dziennie.