Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Drużyna „Budowlanki” mistrzem finału Olimpiady budowlanej!

Maj 16, 2016 9:03 AM

Przemysław Czachór i Hubert Szlufik z tarnobrzeskiej „Budowlanki” zajęli 1 miejsce w V finale ogólnopolskiej olimpiady „Buduj z Pasją”. Jest to wielki, historyczny sukces szkoły Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu, którzy byli jednymi z organizatorów finałowych zmagań.

W finale olimpiady uczestniczyło 16 dwuosobowych drużyn z całej Polski, które zakwalifikowały się do etapu centralnego po przebrnięciu kwalifikacji regionalnych. Wart podkreślenia jest fakt uczestniczenia w zmaganiach budowlanych aż pięciu dziewczyn!

Olimpiada trwała dwa dni. W pierwszym dniu zespoły rywalizowały w trzygodzinnym etapie praktycznym. Zadanie polegało na dokładnym odczytaniu projektu a następnie ułożeniu płytek na schodach. Płytki należało ułożyć w odpowiednich wzorach po ich precyzyjnym wycięciu i oszlifowaniu. Komplikacje tej części podnosiły super materiały, czyli najnowocześniejsze, szybkowiążące kleje i spoiny zapewnione przez firmę SOPRO. Kapituła olimpiady oceniała ten etap aż w 40 kategoriach precyzyjności i dokładności! W drugim dniu młodzież rozwiązywała test teoretyczny.

Finałowi olimpiady towarzyszyły liczne panele, warsztaty, które zapewniały wiodące firmy budowlane w Polsce. Uczestniczyli w nich zarówno uczniowie, ich opiekunowie i młodzież tarnobrzeskiej „Budowlanki”. Generalnym sponsorem ogólnopolskiej olimpiady była firma SOPRO. Ponadto gorące podziękowania należą się firmom: SINIAT, KNAUF, DEKOVERNI, DEKORIAN, TUBĄDZIN, PSB MRÓWKA.

Patronat honorowy nad finałowymi zmaganiami objęli: Minister Edukacji Narodowe i Prezydent Miasta Tarnobrzega. Gala wręczania nagród odbyła w wypełnionym po brzegi Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Wszystkie drużyny otrzymały okazałe puchary i dyplomy. Sponsorzy zadbali o nagrody rzeczowe. Pierwsze 4 drużyny obdarował hojnie sponsor generalny FIRMA SOPRO. Chłopcy z „Budowlanki” za zajęcie 1 miejsca dostali m.in. najnowocześniejsze laptopy.

Klasyfikacja:

1 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. Władysława Sikorskiego i Centrum Kształcenia Praktycznego w Tarnobrzegu

Przemysław Czachór i Hubert Szlufik

2 miejsce – Zespól Szkół Ponadgimnazjalnych nr2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli

Bartosz Kowalik i Michał Puzio

3 miejsce – Zespól Szkól nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie

Michał Biały i Jakub Pilecki

4 miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 im. Władysława Stanisława Reymonta w Piotrkowie Trybunalskim

Jakub Salamon i Piotr Wojnecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>