Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Jezioro Tarnobrzeskie na maturze z geografii!

Maj 16, 2016 3:21 PM

Wśród tegorocznych tarnobrzeskich maturzystów oczekiwać możemy dobrych ocen. Piątek przypadający trzynastego dnia maja okazał się chyba całkiem szczęśliwy dla młodzieży podchodzącej tego dnia do rozszerzonego egzaminu maturalnego z geografii. Stało się to za sprawą dwóch pytań, które znalazły się w egzaminacyjnym arkuszu.

Pytanie egzaminacyjne nr 13 brzmiało:
„Jezioro Tarnobrzeskie powstało w wyniku zalania wyrobiska po eksploatacji surowca chemicznego, którego wydobycie w Polsce ze złóż rodzimych w ostatnim dwudziestoleciu znacznie zmalało. Podaj nazwę surowca chemicznego wydobywanego w przeszłości w pobliżu Tarnobrzega oraz inny sposób pozyskiwania tego surowca obecnie w Polsce”.

Kolejne pytanie egzaminacyjne nr 14 przyjęło postać:
„Uzasadnij dwoma argumentami, że usytuowanie Jeziora Tarnobrzeskiego sprzyja rozwojowi funkcji rekreacyjnej tego zbiornika wodnego”.

W przypadku tych dwóch pytań mieszkańcy Tarnobrzega mogą poczuć się prawdziwymi ekspertami. Serwisy internetowe, prezentujące arkusze pytań wraz z odpowiedziami, mogły zgłosić się do mieszkańców miasta, aby uzyskać wyczerpującą odpowiedź. Niektóre z nich sugerowały w swoich propozycjach odpowiedzi, że usytuowanie jeziora pozwala na połączenie z Wisłą, co umożliwiać ma wpływanie na akwen niewielkim jednostkom, np. kajakom, motorówkom.

Wypada przygotować się nam na pielgrzymi młodych turystów nad nasze jezioro. Póki co za dobre wynikii maturzystów trzymamy kciuki.

foto&info: Robert Chrząstek/UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>