Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Orkiestry dęte, Mistrzynie Polski, koncerty i loterie – niedzielny piknik Gimnazjum nr 1 (fotoreportaż)

Maj 23, 2016 10:20 AM

Spotkanie z tenisowymi Mistrzyniami Polski i czołową drużyną Europy, koncert orkiestr dętych, występy przedszkolaków i uczniów, loterie i konkury – to atrakcje niedzielnego Pikniku Rodzinnego, na który zaprosiło tarnobrzeżan Gimnazjum nr 1. Piknik odbył się na placu Bartosza Głowackiego.

W niedzielę pierwszy raz w Tarnobrzegu odbyła się parada orkiestr dętych, do której głosiło się 8 grup: Miejska Orkiestra Dęta z Tarnobrzega, Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chmielowa, Olek Orkiestra z Janowa Lubelskiego, Orkiestra Dęta OSP Gać z zespołem tanecznym, Orkiestra Dęta z Niebylca razem z zespołem taneczno-marszowym Mażoretki z Niebylca, Orkiestra Dęta Gminy Miejsce Piastowe z zespołem tanecznym Black Stars, Młodzieżowa Parafialna Orkiestra Dęta w Komorowie, Parafialna Orkiestra Dęta Gwoźnica Górna – łącznie około 250 osób.

Orkiestry przeszły ulicami miasta, po czym na Placu Bartosza Głowackiego wspólnie odegrały marsze.

DLA MIŁOŚNIKÓW TENISA

W sobotę po raz 25. wywalczyły tytuł Drużynowych Mistrzyń Polski, w niedzielę zaś nasza wspaniała drużyna tenisowa wraz z trenerem Zbigniewem Nęckiem spotkała się z mieszkańcami Tarnobrzega. Po prezentacji tenisistki SPAR Zamku Tarnobrzeg przekazały przedstawicielom władz miasta wywalczony w ubiegłym sezonie Puchar Europejskiej Federacji Tenisa Stołowego oraz Puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski.

KONKURSY, LOTERIE, WYSTĘPY

Przy okazji pikniku rodzinnego nie mogło zabraknąć występów najmłodszych artystów, specjalnie na tę okazje przygotowane programy zaprezentowały przedszkolaki oraz dzieci z tarnobrzeskich szkół podstawowych. Były m.in. konkursy, pokazy talentów szkolnych, koncert z okazji Dnia Matki, wydarzenia zakończyło zaś wspólne rodzinne śpiewanie.

foto: Piotr Morawski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>