9 medali najmłodszych pływaków z tarnobrzeskiego Delfina

Dziewięć medali wywalczyli najmłodsi pływacy UKS Delfin Tarnobrzeg podczas Ogólnopolskiego, Drużynowego Wieloboju Pływackiego, który rozegrany został w Strzyżowie. W zawodach startowało 170 zawodników i zawodniczek z 12 klubów, w wieku 10 i 11 lat.

Klub UKS Delfin Tarnobrzeg i zarazem Szkołę Podstawową nr 3 reprezentowała 18 osobowa ekipa w składzie: (Skulski Szymon, Łucja Zych, Marcelina Zięba, Garbacz Zuzanna, Chmiel Zuzanna, Jaworek Anna, Michałeczko Hanna, Rękas Kinga, Szymańska Alicja, Ziętkowska Zuzanna, Ślęczka Amelia, Knap Roksana, Kalita Jakub, Kępa Eryk, Moskot Dawid, Urbański Krzysztof, Szczepan Piotr i Chmielowski Adam.

Najlepszym zawodnikiem zawodów został Szymon Skulski zaś jego młodsza koleżanka – Łucja Zych w klasyfikacji generalnej zajęła drugie miejsce. W drużynie nasi zawodnicy również spisali się na medal, zajmując ostatecznie trzecie miejsce.

Aż cztery medale wywalczył Skulski Szymon ( złoty medal – 50 motylkowym, srebrny medal– 100 dowolnym ,brązowy medal – 200 dowolnym, brązowy – 200 zmiennym), trzy zaś Łucja Zych ( złoty medal- 50 dowolnym, złoty medal – 50 grzbietowym, brązowy – 100 zmiennym). Niewiele, bo tylko jedną setną zabrakło Marcelinie Ziębie do brązowego medalu na 100 m stylem grzbietowym.

Pięknie walczyły sztafety dziewcząt. Srebrny medal wywalczyły dziewczęta w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym ( Zięba, Ślęczka, Garbacz, Jaworek), a w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym dziewcząt zdobyły brązowy medal ( Garbacz, Szymańska, Zięba, Jaworek). Pozostali poprawili swoje rekordy życiowe. Gratulujemy.