W Lidze Mistrzyń bez niespodzianki. KTS SPAR Zamek Tarnobrzeg drugą drużyną w Europie

Nie udało się tenisistkom SPAR Zamku Tarnobrzeg sprawić ogromnej niespodzianki i pokonać TTC Berlin w finale Ligi Mistrzyń. W pierwszym spotkaniu podopieczne trenera Nęcka przegrały z obrończyniami tytułu 2:3, w rewanżu zaś, który rozegrany został dzisiaj w Belinie, nasze zawodniczki uległy gospodyniom 0:3.

W starciu z TTC Berlin tenisistki SPAR Zamku nie poddały się bez walki, w pierwszej grze Natalia Partyka uległa wprawdzie Xiaona Shan 0:3, jednak zarówno pierwszego jak i trzeciego seta rywalka wygrała po grze na przewagę. W drugiej partii Li Qian przegrała z Petrissią Solją 0:3, stawiając opór rywalce zwłaszcza w trzecim secie, którego przegrała 13:15.

Od zwycięstwa w pierwszym secie mecz z Georginą Potą rozpoczęła Han Ying, niestety z powodu kontuzji nie była w stanie kontynuować gry i trener Nęcek podjął decyzją o przerwaniu partii.

TTC Berlin Eastside – KTS SPAR ZAMEK Tarnobrzeg 3:0

Xiaona SHAN – Natalia PARTYKA 3:0 (13:11,11:5,14:12)
Petrissa SOLJA – Qian LI 3:0 (11:5,11:7,15:13)
Georgina POTA – Ying HAN 3:1 (7:11,11:4,11:0,11:0)