Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

5 sposobów na niższą składkę OC/AC

Maj 30, 2016 12:55 PM

Przy wyborze ubezpieczenia OC najważniejsza jest wysokość składki. Im ona niższa, tym lepiej. Dlatego przy wyborze polisy tak ważne jest dobre rozeznanie. Jeśli więc stoisz przed wyborem ubezpieczenia OC lub AC powinieneś sprawdzić wszystkie możliwe opcje.

Dobrze jeśli sprawdzisz polisę przez internet, bo to może Ci zapewnić dodatkowe zniżki. Warto także skorzystać z porównywarek dostępnych online, a także kalkulatorów ubezpieczeń. Pomogą Ci one porównać jak najwięcej możliwych opcji. Dobrze także połączyć swoje ubezpieczenia – jeśli więc posiadasz już jakieś ubezpieczenie w danym towarzystwie ubezpieczeniowym, dobrze jeśli wybierzesz kolejne w tej samej firmie. Jeśli więc masz ubezpieczenie OC w danej firmie, wybierz AC w tej samej.

Jeśli kilka prostych zasad umożliwiających obniżenie składki za ubezpieczenia komunikacyjne. Jeśli chcesz więc z nich skorzystać, musisz je spełnić.

Przede wszystkim postaraj się jeździć bezpiecznie. To może Ci bardzo pomóc w obniżeniu składki. Towarzystwo ubezpieczeniowe obniży Twoją składkę, jeśli masz za sobą długie lata bezszkodowej jazdy. To działa bez wątpienia na Twoją korzyść. Firmy oferujące polisy są skłonne do oferowania naprawdę dobrych i wysokich zniżek, jeśli jesteś odpowiedzialnym kierowcą i nie masz za sobą zbyt wielu stłuczek czy wypadków. Oczywiście im mniej takich zdarzeń, tym lepiej, bo Twój okres bezszkodowej jazdy jest dłuższy. Ciężko jednak mieć taki okres jeśli jest się młodym kierowcą. Dla nich otrzymanie zniżki w ten sposób może być więc dość trudne.

Będąc osobą młodą masz jednak możliwość skorzystania ze zniżki osoby z rodziny, która taką długą bezszkodową jazdę ma na swoim koncie. Może to być także Twój partner – mąż lub żona. Działa to na Twoją korzyść zwłaszcza jeśli jesteś młodym kierowcą. Jeśli jednak korzystasz z tej opcji, wtedy osoba z której zniżek korzystasz staje się współwłaścicielem samochodu. Co to oznacza? Że w razie wypadku, ta osoba straci swoje zniżki. Nie dotyczyć będzie to tylko Ciebie, ale także osoby z której zniżek korzystasz. To może być dość ryzykowne. Być może Twój partner będzie bardziej skłonny do użyczenia swoich zniżek, ale z osobą z rodziny może być już trudniej. W końcu takie rozwiązanie wymaga sporej dawki zaufania.

Może mieć miejsce także sytuacja, że jesteś już gdzieś ubezpieczony. Twoje OC lub AC są jednak dość wysokie. Jest to także spowodowane faktem, że Twoja historia ubezpieczeniowa nie jest idealna. W takim przypadku warto sprawdzić oferty innych ubezpieczycieli. Może się bowiem okazać, że któreś z towarzystw ubezpieczeniowych będzie mogło zaoferować Ci o wiele lepsze warunki. Warto to sprawdzić. Firmy, które są szeroko polecane i godne zaufania według branżowego portalu motobiznes.net to między innymi:

- PZU S.A.,
- Generali,
- mBank,
- Link 4,
- BENEFIA 24,
- Uniqa,
- Allianz Direct,
- HDI Asekuracja,
- WARTA S.A.,
- AVIVA CU,
- AXA.

By obniżyć swoją składkę na ubezpieczenie komunikacyjne możesz także skorzystać z pakietów lojalnościowych. Jeśli więc jesteś wieloletnim klientem danego towarzystwa ubezpieczeniowego, możesz dowiedzieć się czy taki pakiet będzie dla Ciebie dostępny.

Do Twojej dyspozycji jest także pakiet dealerski. Jeśli stoisz przed zakupem nowego samochodu, taka opcja będzie dla Ciebie dostępna. Jest to opcja atrakcyjna najbardziej dla osób, które mają już w swojej historii jakieś kolizje albo po prostu są młodymi kierowcami i stać ich na zakup nowego samochodu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniach AC i OC zajrzyj na stronę http://www.motobiznes.net/Ubezpieczenia-OC.htm. Dzięki niej dowiesz się o polisach komunikacyjnych więcej, a dzięki temu wybierzesz swoją w sposób świadomy i odpowiedzialny.

autor: Grzegorz Kreń