Przegrana Siarki w Bytomiu na zakończenie sezonu (video)

Siarka Tarnobrzeg przegrała w Bytomiu z miejscową Polonią 0:1 w ostatnim meczu w sezonie 2015/16. Ostatecznie podopieczni trenera Gąsiora zajęli szóste miejsce w grupie.

Jedyną bramkę w meczu strzelił w 60 minucie Arkadiusz Kowalczyk. W 23 minucie Kamil Beszczyński obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Lachowskiego.

Do I ligi awans wywalczyły drużyny Stali Mielec, Znicza Pruszków i GKS Tychy. O grę na zapleczu ekstraklasy walczyć zaś będzie Wisła Puławy. II ligę opuszczają zespoły z Brzeska, Góry i Wejherowa.

POLONIA BYTOM – SIARKA TARNOBRZEG 1:0 (0:0)

1:0 – Kowalczyk 60′

Polonia: 33. Adrian Olszewski – 27. Wojciech Jurek, 19. Mateusz Słodowy, 9. Michał Szal, 24. Łukasz Rylukowski – 15. Aleksander Januszkiewicz (59, 25. Michał Zieliński), 13. Wojciech Mróz (90, 8. Dariusz Zapotoczny), 21. Bartłomiej Setlak, 23. Marcin Lachowski, 11. Adrian Krysian (89, 14. Sebastian Pączko) – 22. Arkadiusz Kowalczyk (77, 16. Daniel Kutarba).

Siarka: 12. Kamil Beszczyński – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak (28, 20. Jakub Więcek; 81, 6. Tomasz Przewoźnik), 25. Krzysztof Suchecki – 10. Jakub Głaz (87, 15. Sebastian Mandzelowski), 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 26. Jakub Wróbel, 19. Adrian Chłoń – 11. Daniel Koczon (46, 7. Dorian Buczek).

żółte kartki: Mróz, Szal, Kowalczyk, Zieliński – Sylwestrzak, Buczek, Chłoń, Więcek.

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 34. KOLEJKI II LIGI: ROW 1964 Rybnik – Gryf Wejherowo 2:2, Błękitni Stargard – Legionovia Legionowo 2:0, Raków Częstochowa – Kotwica Kołobrzeg 3:1, Stal Stalowa Wola – Okocimski KS Brzesko 3:0 (wo), Znicz Pruszków – Nadwiślan Góra 3:1, Puszcza Niepołomice – Radomiak Radom 1:0, GKS Tychy – Stal Mielec 1:0, Olimpia Zambrów – Wisła Puławy 0:3