Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Zasłużeni – odznaczeni.Uroczysta sesja Rady Miasta z okazji urodzin Tarnobrzega (fotoreportaż)

Czerwiec 4, 2016 1:52 PM

„To piękne gdy człowiek może być dumny ze swojego miasta, lecz jeszcze piękniej, gdy miasto może być z niego dumne” – tymi słowami Abrahama Lincolna, tarnobrzeski radny Dariusz Bożek zakończył swoje wystąpienie podczas uroczystej sesji Rady Miasta Tarnobrzega. W tym roku nasze miasto obchodzi 423 rocznicę nadania praw miejskich.

Najwyższe miejskie odznaczenie Medal Sigillum Civis Virtuti przyznano Janowi Tarnowskiemu, przedstawicielowi rodu, który chlubnie zapisał się w dziejach Tarnobrzega, ale także i kraju. Medal ten uznać należy za skromne zadośćuczynienie za osobiste zasługi, bezcenne dary, stanowiące dziś chlubę muzeum miasta Tarnobrzega, wsparcie finansowe życia kulturalnego w naszym mieści przez Jana Tarnowskiego. Wiele podniosłych słów o rodzinie tarnowskich padło podczas sesji z ust kanclerza kapituły medalu Pani Alicji Zych, która przybliżyła zebranym sylwetkę bohatera uroczystości. Jan Tarnowski nie mógł wziąć udziału w uroczystości, ale medal zostanie z pewnością wręczony podczas innej okazji.

HONOROWY OBYWATEL

Tytułem Honorowego Obywatela Miasta Tarnobrzega wyróżniona została Janina Sagatowska. Kamil Kalinka, przewodniczący Rady Miasta, wręczając zaszczytny tytuł wygłosił laudację na cześć Pani senator, przypominając jej zasługi i zaangażowanie w pracy dla naszego miasta, począwszy od czasu przemian ustrojowych, gdy pełniła funkcje Wojewody Tarnobrzeskiego, po dzień dzisiejszy. Zapisała się w pamięci mieszkańców pracą na rzecz miasta oraz niezwykła wrażliwością na sprawy ludzkie. Podczas sesji wyróżnienia gratulowali jej nie tylko przedstawiciele tarnobrzeskich władz, ale m.in. prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

ZASŁUŻENI

Kolejny podniosły moment uroczystej sesji wiązał się z wręczeniem odznaczenia Zasłużonego Tarnobrzeżanina. W tym roku zaszczytnego grona osób szczególnych dla miasta dołączyli sędzia Zygmunt Dudziński, ksiądz Adam Marek, prezes Tarnobrzeskich Wodociągów Antoni Sikoń oraz społecznicy Jan Lis i Bogusław Karbowniczek.

Nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury odebrali Izabela Opioła z Miejskiej Biblioteki Publicznej i Mariusz Dyszlewski, fotograf, tancerz, pedagog, organizator wydarzeń kulturalnych. W swoich podziękowaniach Izabela Opioła, choć bardziej znana mieszkańcom jako Kaśka, podkreślała, że wyróżnienie to utwierdza w przekonaniu, że warto robić to w co się wierzy i co się kocha.

OŚMIORO WSPANIAŁYCH

Podczas uroczystej gali miasto uhonorowało także laureatów samorządowego konkursu dla nastolatków, czyli Ośmiu Wspaniałych Tarnobrzega. Są nimi – Kinga Janeczko, Monika Bartoszek, Ewelina Anna Barszcz, Edyta Wójcik, Agnieszka Maria Kata, Piotr Jakub Lichota, Maria Sykutowska i Wiktoria Sasiela. Gratulacje odebrali także Hubert Szlufik i Przemysław Czachór wraz z nauczycielem Markiem Serafinem za zwycięstwo w V finale Ogólnopolskiej Olimpiady „Buduj z Pasją”.

Na zakończenie uroczystości, po oficjalnej części, muzycznym występem uraczyła zebranych niezwykle utalentowana młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika.

foto: Agnieszka Nycz
info: Robert Chrząstek/UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>