Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Tarnobrzeg: Do centrum powrócił Drugi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

Czerwiec 8, 2016 11:13 AM

Do centrum miasta, na plac przy ulicy Rusinowskiego, koło popularnego grzyba, powrócił Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. O takie rozwiązanie wnioskowali mieszkańcy.

Obecnie czynne są dwa PSZOKI – w centrum miasta przy ul. Rusinowskiego oraz działający obok siedziby firmy A.S.A. Tarnobrzeg Sp. z o. o., przy ul. Strefowej.

JAKIE ODPADY MOŻNA ODDAĆ W PSZOKU?

Bez żadnego limitu i bez opłat, bo w ramach uiszczanej opłaty za zagospodarowanie odpadów z gospodarstw domowych, w PSZOKU przyjmowane są: papier i tektura, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, metale, szkło i opakowania szklane, przeterminowane leki – w tym termometry rtęciowe, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory oraz stary i zepsuty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Bezpłatnie, ale tylko do określonego limitu, można oddać w tarnobrzeskim PSZOKU: odpady komunalne ulegające biodegradacji – limit 40 litrów na miesiąc w przeliczeniu na jednego mieszkańca, meble i inne odpady wielkogabarytowe – limit 40 kg/rok/ w przeliczeniu na jednego mieszkańca, odpady budowlane i gruz – 200 kg lub pół metra sześciennego czystego gruzu, a także 4 sztuki zużytych opon na rok.

Wszelkich informacji o warunkach oddawania (bezpłatnego i płatnego) wszelkich odpadów do PSZOK udzielają pracownicy każdego z naszych punktów na miejscu, można je też uzyskać telefonicznie pod nr tel. 801 501 511.

foto: Piotr Morawski

info: UM Tarnobrzeg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>