Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Rowerowe święto w Sandomierzu już w sobotę

Czerwiec 10, 2016 10:28 AM

Już w najbliższą sobotę Miasto Sandomierz wraz z Sandomierskim Klubem Kolarskim Race Squad i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji zapraszają do wzięcia udziału i kibicowania w ogólnopolskim Maratonie Rowerowym Cyklokarpaty.pl!

Maratony Rowerowe Cyklokarpaty.pl to zawody rowerowe dla amatorów, w których może wziąć udział każdy, kto posiada sprawny rower i kask. Organizatorzy przygotowali w Sandomierzu trzy trasy o długościach 21, 47 i 74 kilometrów, których mapy znajdują się na stronie internetowej www.cyklokarpaty.pl/sandomierz. Tam również znajdziecie link do zapisów na zawody, a warto nadmienić, że na liście startowej jest już blisko pół tysiąca rowerzystów!

Dodatkową atrakcją, którą przygotowuje Sklep Sport Serwis ul. Kochanowskiego 25 będą bezpłatne zawody rowerowe dla dzieci! Odbędą się one na terenie Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego po starcie wyścigu głównego. Zapisy prowadzone będą na miejscu, w godzinach od 10:00 do 11:45. Dzieci podzielone będą na grupy wiekowe:

urodzeni w 2011 roku i później
urodzeni w latach 2008 ­ 2010 ­
urodzeni w latach 2006 ­ 2007 ­
urodzeni w latach 2003 ­ 2005

oddzielnie dziewczynki i chłopcy.

Każde dziecko otrzyma pamiątkowy medal i dyplom, dla najlepszych przygotowane są atrakcyjne nagrody. Limit uczestników to 150 dzieci według kolejności zgłoszeń. Regulamin zawodów znajduje się na stronie www.cyklokarpaty.pl/sandomierz

Organizacja tak dużej imprezy sportowej niesie za sobą chwilową reorganizację ruchu drogowego w mieście. Zawodnicy Maratonu Rowerowego Cyklokarpaty.pl wystartują z Bulwaru im. Marszałka Piłsudskiego w dwóch grupach – o 11:00 i 11:30 i przejadą ulicami:

Krakowska – przecięcie w Zamkową,
Zamkową,
Katedralną,
Mariacką,
Rynek,
Staromiejską,
Rokitek,
II Pułku Piechoty Legionów
do wyjazdu w stronę Andruszkowic

W godzinach 10:55 – 11:10 oraz 11:25 – 11:40 należy zatem spodziewać się utrudnień w ruchu drogowym na czas przejazdu zawodników.

W czasie powrotu zawodników (12:00 – 17:00) do mety zlokalizowanej na Podwalu Dolnym wyłączony z ruchu będzie również fragment ulicy Staromiejskiej od skrzyżowania z ul. Zamkową do Kościoła Rektoralnego pw. św. Jakuba.

Zwycięzcy najkrótszego dystansu mogą pojawić się na mecie już o godzinie 12:20 – zachęcamy do kibicowania zawodnikom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>